Külas Robert Valge: muljetame, kuidas ta väljakul Reali mehi taga ajas ja Carrollile kolmese lajatas

JAGA:


Korvpallipodcasti “Pihtas Põhjas” teise hooaja eelviimase saate külaliseks on rännumees Robert Valge.

Vaatamata noorele eale (23) on ta juba kolm hooaega pallinud Hispaanias. Mänginud erinevates liigades, alates tugevuselt neljandast liigast kuni meistrisarjani välja. Enne koju tagasipöördumist karastus aasta otsa Hispaania kõrgliiga klubi Burgos San Pablo juures. Tegi igapäevaselt trenni selliste meestega kui Deon Thompson, Vjatšeslav Kravtsov, Corey Fischer, Ognjen Jaramaz jt. Hooaja eelses kontrollmängus pääses platsile Madridi Reali vastu. Ajas väljakul taga Jaycee Carrollit ja Facundo Campazzot. Võimas kogemus. Eriti veel kui paned kuulsate meeste vastu midagi kotti ka…

Koroona tõttu varakult lõppenud hooajal oli Valge kodus tagasi ja kandis Eesti-Läti liigas Tartu Ülikooli särki. Pole midagi imestada. Priit Vene on teda suviti eraviisiliselt koolitanud kümneid ja kümneid tunde. Kelle käe all siis veel Eestis mängida kui mitte Vene? Arutleme ka teemadel – kui kaugel on koondisse jõudmine ja uuesti välismaale minek? Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised