Ööülikool

Sarja temaatika hõlmab humanitaarteadusi, muusikat, teatrit, filmi, kunsti, rahvuskultuuri ning ainevaldkonda, mida tinglikult võiks nimetada ?inimene ja looduskeskond?. Ööülikooli suurim ime on see, et oleme suutnud ühe ilmapuu alla kokku tuua nii erinevaid mõtlejaid. Kõik saavad jääda iseendaks ja kõnelda sellest millest neile teada antud.

Ööülikool. Japanoloog Alari Allik "Mugav elu ja ebamugavad otsused"

apanoloog Alari Allik vaatleb milliseks on budismi-käsitlus muutunud kaasaegses ühiskonnas. Kuidas sobituvad vaimsed harjutused meie igapäevaellu. Kas kunagised tõelist eneseületust nõudvad toimingud, meelerahu nimel,...

Ööülikool. Mehis Heinsaar "Tartu lood"

Ööülikool. Mehis Heinsaar "Tartu lood"

Ööülikool. "Inimkond peab maksma trahvi"

Ööülikooli unenägu "Inimkond peab maksma trahvi". Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd ja bioloog Kristjan Piirimäe.

Ööülikool. Kunsti ja loodusteaduste dialoog

Mereteadlane ja matemaatik Tarmo Soomere ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Andrus Laansalu arutlevad teemal "Kunsti ja loodusteaduste dialoog". Vestlust ärgitab kirjanik Jan Kaus.

Ööülikool. Eva Rein "Fotograafia ja kirjandus"

Inglise keele ja kanada kirjanduse õppejõud Eva Rein "Fotograafia ja kirjandus".Kuidas loob kirjandus kujutluspilte? Valgused, varjud, lõhnad... Kõik on olemas ja mõnikord ka intensiivsemalt...

Ööülikool. Inimkaubandusekspert Sirle Blumberg "Inimkaubandusest"

Mis on inimkaubandus ja miks sellest rääkida? Kas selleks, et võtta inimeselt vabadus, peab olema uks lukku keeratud?

Ööülikool. Vello Salo "Armust ja ei miskist muust"

Armastus kui universumit hingestav jõud. Olla siin maailmas armastuses eeskujuks nagu Jeesus Kristus on meie kõigi kutsumus.

Ööülikool. Kultuuriantropoloog Argo Moor "Eestlaste hingeuskumustest"

Teadus loob mõisted ja ehitab nende peale loogikamängu. Animistlik kõne on pigem varjav, peitev ning heal juhul inimkogemusele viitav. Nii ka oma hingekäsitlustes.