Võimalik, et Pärnu ei suuda Kullamäed kinni hoida, Euroliigas said paika Final Fouri meeskonnad

JAGA:


Podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko võtavad sõnaosavuse meistriklassi ja tarkuseterade täiuslikku kooskõla demonstreerides kokku korvpalliteemad, mis paari nädala jooksul lauale potsatanud. Peamisteks kõnepunktideks PAF Eesti-Läti korvpalliliiga ja oktoobri esimesel nädalal startiv Euroliiga.

Kõlab võib-olla üllatuslikult, aga stuudio laua taga on koha sisse võtnud Eesti-Läti korvpalliliiga tabelit juhtiva meeskonna peatreener. Ei, stuudios ei ole külalisi, selleks meheks on Gert Kullamäe. Pärnu Sadamal hooaja alustuseks kahest kaks, eriilmelised võidud TalTech/Optibeti ja Keila Coolbeti üle. Räägime mõne sõna mõlemast mängust ning Kullamäe annab ülevaate meeskonna leegionäridest. Kohe-kohe seisavad ukse ees FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonimängud, 3. ja 5. oktoobril, koduses Pärnu spordihallis, kuhu loodetavasti leiab tee ka rohkearvuline publik.
Pikemas või lühemas versioonis peatume Eesti-Läti liiga arutelude juures kõigil Eesti klubidel, kes liigas kaasa teevad. Vähemalt korra on kõik meeskonnad juba väljakul käinud, seega esmase pildi plussidest ja miinustest annab kokku panna.
Mõistagi tuleb juttu Keila korvpalli plahvatuslikust tülist. Arutluse all on arengud ja versioonid, millele ükski väljaanne pole seni tähelepanu pööranud. Kahtlemata huvitav ja fantaasiarikas.

Euroliiga teeb avalöögi järgmisel nädalal. Osaleb 18 meeskonda, kellede hulgast saatejuhid panid paika need neli, kes jõuavad kevadel Final Fouri.
Saab kuulda päris üllatavaid valikuid, aga tummiste põhjendustega. Raputusi on üle elanud päris mitmed tiimid: Ateena Panathinaikosel on uus peatreener ja 11 uut mängijat, Belgardi Crvena Zvezda tõi pardale 10 uut mängijat, vahetades sealjuures välja kõik välismaalased. Rohkearvuliselt on mängijaid liigutanud ka Istanbuli Anadolu Efes, Milano Armani, Bologna Virtus jt.
Analüüsime Baskonia võimalusi ja milliseks võiks alanud hooajal kujuneda Maik-Kalev Kotsari ning Sander Raieste roll. Kullamäe toob välja väga tabava tähelepaneku, mis võib avaldada olulist mõju Kotsari efektiivsusele väljakul.
Euroliigaga seoses tuleb juttu veel mitmest erinevast infokillust, olgu siis selleks Zagrebi Cibona pankrot, Arturs Žagarsi leping Fenerbahcega või Türgi klubi Moskvas käik, mis nõuaks liiga juhtkonna poolt väga selget reageeringut ja hukkamõistu.

Mõned märksõnad olgu lisatud veel – Eesti mängijate hooaja algused välisliigades, Kalev/Cramo perereis Türki, e-FIBA maailmameistrivõistlused, 87 punkti mäng Eesti noorte meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril.

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised