Mis oli MM-il Läti edu võti? Kullamäe vabandas Vetra ees. Miks? Talts ja Jasikevicius koos turniiril

JAGA:


Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ alustab uut hooaega. Stuudios arutavad elavalt korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.

Seekordse episoodi peateemasid on kaks: kõik oluline maailmameistrivõistlustega seonduvalt ja lähenev PAF Eesti-Läti liiga. Vaatame otsa, mis seisus Eesti klubid hooaja hakatusel on.
Liiga avalöök tehakse 21. septembril vastasseisuga BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks &Moorits ja selle eel, ühtse paketina, Kristjan Kanguri lahkumismäng.

Filipiinidel Manilas kulmineerunud korvpalli maailmameistrivõistlustel oli mitmeid huvitavaid esiletõuse – riikidena võttes Saksamaa, Kanada, Läti, miks mitte Lõuna-Sudaan, persoonidest rääkides treenerid Gordon Herbert, Luka Banchi, uuesti tagasi Svetislav Pesic ja mängijatest väärivad esiletõstmist Dennis Schröder, Andreas Obst, Arturs Žagars, Andrejs Gražulis, Shai Gilgeous-Alexander, Vaidas Kariniauskas jt.
Nendest kõigist me suuremal või vähemal määral ka juttu teeme.
Kullamäe teab rääkida taustast, mis puudutab Saksamaa koondise viskekahur Obsti, kes kostitas poolfinaalis USA koondist 24 punktiga. Rääkides Saksamaast üldisemalt, siis nende edu ei ole juhus, panustatud on kõvasti ja tänasel päeval nopitakse vilju.
Räägime sakslaste värvikast liidrist Schröderist, kelle kuju soovitab Jurtšenko panna Pärnu spordihalli ette.
Otseloomulikult ei saa me üle ega ümber Lätist. Arturs Žagars mängis end kahe nädalaga maailmakaardile. Mis on tema taust ja kui lähedal ta oli 2021. aasta veebruaris Kalev/Cramoga liitumisele? Teine suur avaneja lätlaste leeris oli Andrejs Gražulis. Spekuleerime ka selle üle, mis saanuks siis, kui Lätil olnuks rivis nende supertäht Kristaps Porzingis. Ja loomulikult tuleb kiita MM-i parimaks treeneriks valitud Luca Banchit, kes on Läti koondise juures veedetud kahe aastaga suutnud meeskonna viia uuele tasemele. Mis oli ikkagi täpsemalt Läti edu võti ja kas lõunanaabrite suurepärane tulemus peaks ka meie korvpallile sädet juurde lisama? Kõik on võimalik!

Juba järgmisel nädalal stardib PAF Eesti-Läti korvpalliliiga uus hooaeg. Milline Eesti klubi tundub olevat kõige paremas valmisolekus ja kes ei saa kontrollmängudes kohe kuidagi hoogu ülesse? Vaatame kiirelt otsa kõigile kaheksale Eesti klubile, kes Eesti-Läti liigas kaasa teevad.
Mõistagi kutsume kõiki korvpallihuvilisi 21. septembri Tondiraba jäähalli hooaja avamängule BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks&Moorits, millele eelneb Kristjan Kanguri lahkumismäng. Elamus on garanteeritud.
Ja saate lõppu veel mõned huvitavad tähelepanekud Hispaaniast, kus Talts käis kaasa elamas noorteturniirile, mille finaalis kohtusid Talts juunior ja Jasikevicius juunior.
Head vaatamist!

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised