Kas Kovliar ikka läheb Hispaaniasse või hoopis… ja kuidas Pärnul uute meestega on?

JAGA:


Korvpalliturg kihab. Ja mitte ainult kusagil kaugel, vaid ka siinsamas Eestis. Podcastis „Pihtas põhjas“ arutlevad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko mitme klubivahetuse või võimaliku klubivahetuse üle. Mis on kuulujutt või spekulatsioon ja mis on päriselu, kohati üsna keeruline hoomata ning vahet teha.

PAF Eesti-Läti liiga saab päris palju tähelepanu. BC Kalev/Cramo püsib tabeli tipus, aga keerulised ajad võivad seista ees. Juhul kui Oleksandr Kovliar lahkub. Liidermängijale ei ole lihtne asendust leida, ükskõik kas Eestist või välismaalt.
Tartu Ülikool/Maks&Moorits lõi käed Kristjan Kitsinguga, kes liitub meeskonnaga uuel nädalal. Talts avab tehingu tagamaid.
TalTech/Optibeti viimaste mängude tulemustes annab tunda Oliver Metsalu eemale jäämine. Pärnu Sadamal sai põnevusmängus Rapla Avis Utilistasega vigastada Mario Kegler, Raplal langes omakorda rivist välja Tormi Niits. Kadusid on peaaegu igal pool, ühel või teisel põhjusel.
Tallinna Kalev/Snabb jäi ilma Aaron Jonesist, kes liikus edasi Türgi esiliigasse. Jones alustas hooaega Riia VEF-is, mängis Kalevi eest ühe kohtumise ning suundus kohe uutele jahimaadele.

Läti korvpalliliit soovib tuleva aasta juulis korraldada Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniiri, mille korraldus läheks maksma 4,8 miljonit eurot. Riigilt sooviti abi ja riik otsustas appi minna. Juhul, kui turniiri korraldusõigus saadakse, paneb riik omapoolse panusena 2,7 miljonit. Vägev!
Aga, eks mäng on ka suurtele panustele. Kui Läti meeskond pääseks olümpiale, oleks tegu märgilise saavutusega. Maailmameistrivõistluste viienda koha järel tõusis Läti maailma reitingus kaheksandaks, Leedu on kümnes ja Eesti 44. kohal.

Mõistagi tuleb saates juttu Euroliigast, NBA-st, G-League’ist, USA üliõpilasliigast NCAA. Räägitakse Eesti naiste korvpallikoondisest, kes alustas 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklit. Alustati kahe suure kaotusega, esmalt jäädi võõrsil alla Taanile 53:81 ja seejärel kodus Suurbritanniale 45:83. Tohutu hulk pallikaotusi ja tehnilist praaki, mille valguses ei olegi võimalik võidu peale mängida.

Leedu korvpall ajab kombitsaid laiali Indoneesias.
Kahe riigi korvpalliliitude vahel algas ametlik koostöö, kus Leedu üritab Indoneesiat korvpallis paremale järjele aidata. Ühelt poolt inimesed koos teadmistega ja teiselt poolt korralikud rahanumbrid. Teeb kadedaks, aga see kõik ei ole Leedu puhul juhuslik. Korvpalli on panustatud ja see kannab vilja.
Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts’ist ning Soundcloudist.

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised