94. Innar Mändoja: ühes amatöörtiimis oli palju „punnis“ silmadega vendi, sinna ma ei tahtnud minna

JAGA:


Teie käsutuses on podcasti „Jalgrattapalavik“ 2023. aasta viimane episood ja mine tea, kas rohkem tulebki. Aga, ärgem kurvastagem, pigem nautigem saadet, sest stuudiost astus läbi mees, kelle tegemistest pole varem nii pikalt juttu tehtud. Innar Mändoja – profina World Touri tasemel kolm hooaega 2000 – 2002.

Sealt ikka tuleb, mingit ümber nurga keerutamist ei ole.
Räägime sellest, kuidas Telekomi mehed Sydney olümpiaks viimast lihvi andsid, kuidas ta ise Prantsusmaal amatöörtiimi valis. Tulemuste järgi parimasse tiimi ta ei tahtnud minna, kuigi meeskonnal huvi oli. Aga seal sõitsid kahtlaselt „punnis“ silmadega mehed… need on huvitavad jutud.
Ühtlasi sõnab rännumees Mändoja, et kui mõni minister tahab temalt nõu, siis ta võib anda. Immigratsiooni teemal näiteks.
„Neid tarkuseteri mul ikka on – kuidas suhelda araablastega. Elasime esimestel aastatel Prantsusmaal getos. Majas oli neli trepikoda ja kaheksa korrust. Meie olime seal reaalselt ainukesed valged inimesed. Ja ükski prantslane ei sattunud ka sinna.
Ega alguses tahtnudki õhtul väga välja minna. Aga palju muutis see, kui nad said aru, et me ei olnud prantslased. Siis olime neile kohe sõbrad.
Rattaklubi juhtidele me ei protestinud, et miks te meid sellisesse kohta elama panite! See oli kõva sõna, et ma sain välismaal üldse rattaga sõita.“

Veel teeme juttu noorena saadud võistluskeelust, erinevatest tiitlivõistlustest, solvumisest ja Prantsusmaale kadumisest, Kalev Chocolate Teami spordidirektorina töötamisest ja paljust muust. Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Populaarsed

Hiljutised