93. Janika ja Urmas Lõiv: kuidas sportlikud unistused teoks teha ja rohkemgi veel

JAGA:


Podcastil „Jalgrattapalavik“ on külas Eesti käesoleva aasta parim naisjalgrattur Janika Lõiv ja tema tegemisi toetava „Team Lõiv“ vedaja, Janika abikaasa Urmas Lõiv.

Tund aega jutuajamist läheb lennates. Korralik retrospektiiv.
Meenutame Janika esimesi samme jalgrattaspordis, kuidas ja kellel tekkisid olümpiale mineku hulljulged mõtted, mis juhtus Tokyos 2021, profitiimidesse minek ning vaatame ka ette – mis seisud on tuleva aasta Pariisi olümpiaga.

Tiitlivõistluste parim koht pärineb Janikal 2021. aastast kui ta oli maastikusõidu olümpiakrossi Euroopa meistrivõistlustel Novi Sadis kuues. See juhtus paar nädalat peale Tokyo olümpiat, pinged olid maas ja sportlik vorm jätkuvalt suurepärane.
Maailma karikal on seni samuti parimaks kuues koht.
See sai teoks eelmisel hooajal Andorras, kus tegelikult oli käega katsuda esikolmiku koht, aga enda eksimus viimasel ringil tähendas poodiumilt välja jäämist. Räägime, kui lähedal see kõik ikkagi oli.

Ja mõistagi puudutame päris põhjalikult lõppenud hooaja tegemisi. Rohkelt võistlusi ja punktide kogumist, et kvalifitseeruda Pariisi olümpiale.
Maailmameistrivõistlustel peatume samuti, kus olnuks võimalik olümpiapilet juba kätte saada, aga tol päeval lihtsalt ei klappinud.
Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised