Markus Pajur: tahan sõita, aga reaalsus on see, et kui ma ei leia palka maksvat klubi, siis…

JAGA:


Podcasti „Jalgrattapalavik“ septembrikuu esimese saate külaliseks on käesoleval hooajal Eesti võidusõitudel enim silma paistnud mees – Markus Pajur. Tänavune kolmekordne Eesti meister, kes seisab 23-aastaselt teelahkmel, mis selle tippspordiga ikkagi edasi saab.

Kolm aastat tagasi pääses pauguga pildile. Maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel U23 vanuseklassi grupisõidu neljas, millest kasvas välja leping Prantsusmaa tipptiimiga Arkea-Samsic. Uusprofina kohe 2-aastane leping ja mõistagi tundusid kõik uksed valla. Reaalsus osutus millekski muuks.
Mitte, et tiim oleks Pajuriga väga halvasti käitunud, aga ootused endale ja päriselu, mis peale tuli, ei klappinud. Sealt hakkasid igasugused hädad.
Meenutame velotuuri, kus Pajur sõitis samas tiimis Nairo Quintanaga. Pidi teda aitama. Giro d’Italia ja Vuelta võitja. Kuidas sa ei aita, ikka aitad… Suhtlesid omavahel kehakeeles, kuna Quintana inglise keelt ei räägi.

Üsna palju kõneleme ka käesolevast hooajast, mis ei ole kaugeltki lõppenud. Pajurit ootavad ees kahed tiitlivõistlused, maanteesõidu ja graveli Euroopa meistrivõistlused. Maanteesõidu EM Hollandis ja graveli EM Belgias.
Mõnes mõttes tuttavad rajad, kus võiks või tulevikku silmas pidades isegi peaks tulemust tegema. Sellest võib sõltuda sportlastee jätkumine. Kaalul on palju, kui mitte kõik. Tuleb hakata uuesti elatist teenima. Pelgalt „pähklite“ eest sõita, nagu armastas öelda Tanel Kangert, ei ole jätkusuutlik. Kui tahta teha tipptasemel.
Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Populaarsed

Hiljutised