88. Profiks pürgiv Aaron Aus: otsest iidolit mul ei ole, kui, siis tahaks olla Lauri moodi

JAGA:


Podcastil „Jalgrattapalavik“ on sel korral külalisi kaks. Tänavu tulemuste vaates endast rääkima pannud 19-aastane rattamees Aaron Aus ja tema isa Andres, kes on 20 aastat tagasi traagiliselt hukkunud profijalgratturi Lauri Ausi vend.

Räägime põhimõtteliselt kõigest, mis seob kolmikut Aaron – Andres – jalgrattasport. Kuidas kõik kunagi algas, nii isa Andrese kui ka Aaroni jaoks, ja kuhu tänasel päeval valitud teekonnal välja jõutud on.
Ja loomulikult ei pääse me mööda Lauri Ausist, kes on olümpiamängude grupisõidurajal välja sõitnud eestlaste läbi aegade parima koha, olles 1992. aastal Barcelonas viies ning ta oli esimene mees, kes Eesti lipuvärvides sõitis lõpuni Tour de France’i. See juhtus 1997. aasta suvel.

Muuseas saab podcasti jutuajamisest teada:
* Miks lõppes Aaron Ausi jaoks Balti Keti velotuur Panevežyses traumapunktis?
* Kui vanalt ja miks lõpetas jalgratturi „karjääri“ Andres Aus?
* Kui varmad on Tartu2024 Cycling Teami noored mehed kuulama spordidirektorite õpetussõnu?
* Kui pikk on pikk tõus ja milliseid künkaid kannatab võtta söögi alla ja söögi peale?
Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised