92. Madis Mihkels uue hooaja eel: tahaks proovida Vueltat, kõige kõvematesse tiimidesse veel ei kipu

JAGA:


Podcastil „Jalgrattapalavik“ on külas Madis Mihkels. Mõistagi ei saa me üle ega ümber skandaalsest hooaja lõpust Hiinas, aga meie jutuajamise peamine fookus on suunatud viimase pooleteise aasta sportlikule poolele, mil Mihkels on esindanud Intermarche – Wanty profitiimi.

Päris esimese võistluse Belgia tiimiga tegi noor Eesti jalgrattatalent mullu augustis Arcticu velotuuril. Sealt hakkame riburadapidi minema. Vahele jäävad mitmed tiitlivõistlused, kus Mihkels oli kahel korral medalivõidule väga lähedal.
Luubi all olevale teekonnale jääb esimene katsetus Pariis-Roubaix’l, mida kutsutakse „hellitavalt“ sõiduks põrgusse. Mihkelsi sõnul oli võidusõit talutav, aga et seal tulemust teha, peab olema ropult õnne. Seda koges ta kohe esimesel korral.

Lõppenud hooaja üks kulminatsioone oli kahtlemata etapivõit Saksamaa velotuuril. Mihkels räägib võiduka päeva tähelepanekutest ja selgitab peensusteni, kuidas ta konkurendid finišis ikkagi üle trumpas.
Huvitava ja õpetliku kogemuse pakkus hooaja keskel sõidetud Criterium du Dauphine. Tartlase esimene nädalane World Touri võidusõit. Puhtalt kogemuste hankimiseks. Ja mis siin salata, kogemust viskas peale päris korralikult. Osalt muidugi enda agarusest ja initsiatiivil. Velotuuri eelviimasel etapil otsustas Mihkels liituda jooksikute seltskonnaga ja see õnnestus. Mis edasi sai, oli puhas elu kool.
Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Ah, jaa. Räägime Hiina teemadel ka. Sellest, et UCI kaalub nii Madis Mihkelsile kui ka tema tiimikaaslasele Gerben Thijssenile nii-öelda õiglast karistust. Mõlema poole juristid loodavad jõuda mõistliku lahenduseni. Jalgratturid on omapoolsed selgitused jaganud, edasise suhtlusega nad otseselt kokku ei puutu.

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Hiljutised