Pihtas põhjas 100: Rosenthal ei olnud kadunud, mured koondisega, Kirves ja Veideman, Euroliiga trall

JAGA:


Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on suvepuhkuselt tagasi, et tähistada tordi ja vahuse joogiga 100. eetrisse minekut. Laua ümber ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.

Augustis jõuab vaatajate-kuulajateni kaks erisaadet, kus fookuses Tallinnas peetav Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniir, noortekoondiste suvised EM-turniirid, PAF Eesti-Läti liiga ja Euroliiga üleminekud ning mõndagi muud.
Esmalt muidugi Eesti rahvusmeeskonna tegemistest, kes valmistub koduseks suurturniiriks, mille sarnast pole siinmail varem peetud. Kes siis olümpiale ei taha, ehkki sinna on Eesti sugusel meeskonnal ebareaalselt pikk kvalifitseerumisprotsess.
Ja olgem ausad, sealt läbi tulla suhteliselt ebareaalne.
Kuidas Eesti koondise seisud paistavad, kas ei ole mitte liiga palju puudujaid? Pulmad ja matused või ikkagi ainult pulmad?

Muljed ja tähelepanekud Eesti U20 koondise A-divisjoni turniirist Kreekas.
Jurtšenko ja Talts oponeerivad üksteisele treenerite-mängijate suhtluse teemal. Kui palju ja kellele tuleks anda tagasisidet? Kas rääkimine on luksus valitud seltskonnale või peaks tagasisidet saama koondise laiem ring? Ja kui laiaks koondise ringi üldse ajada, äkki ei peaks olema 24 nime, vaid piisab kohe 16 mängijast?
Tehakse juttu ka U18 koondise B-divisjoni turniirist Portugalis ning kohe-kohe alustab samuti B-divisjonis etteasteid U16 koondis.

PAF Eesti-Läti korvpalliliiga üleminekute ralli on olnud huvitav ja eks üllatusi tuleb veel. Kullamäe saab samuti lõpuks käima, kui jõutakse Mihkel Kirvese ja Rain Veidemani üleminekuteni. Mehe sõna ei maksa tänasel päeval enam midagi.
Eesti mängijate osas on seni riisunud koore BC Kalev/Cramo ja TalTech. Kas Heiko Rannula ja Alar Varrak on imemehed või mis nipiga nad mängijad ära tinistavad?

Rahvusvahelises korvpallis on teemaks Euroliiga ja ääri-veeri ka NBA.
Jurtšenko pakub, et tuleval kevadel mängivad Euroliiga finaalis Belgradi Crvena Zvezda ja Ateena Panathinaikos. Talts ja Kullamäe seda miskipärast ei usu.
Rohketest üleminekutest tekitab kõige enam poleemikat Kostas Sloukase liikumine Pireuse Olympiakosi ridadest Panathinaikosesse. Huvitav miks?

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised