69. Jaan Kirsipuu hiilgeaegadest: keskendusin spordile, ma ei tahtnud olla jogurtitopsi kaanel

JAGA:


Jalgrattajuttu räägime sel korral mehega, kellel on profivõite jalaga segada. Konkreetse ajendi Jaan Kirsipuuga kokkusaamiseks andis 23. august kui Prantsusmaa profitiim Ag2r Citroen jõudis Poitou-Charentes en Nouvelle-Aquintaine velotuuri avaetapil klubi ajaloo 500. võiduni. Uhke ja erakordne tähis!

Tosin aastat (1993 – 2004) samas tiimis sõitnud Kirsipuu arvel on neist võitudest pea veerand! Hämmastav. Sellest me räägimegi. Kuidas ta aitas tiimil elus püsida ja millist koormat see õigupoolest tähendas. Luubi alla on võetud sihitult 12 aastat ühes konkreetses meeskonnas, mis tema ajal kandis peasponsori nimesid Chazal, Casino ja Ag2r Prevoyance.

Loomulikult ei pääse me üle ega ümber meeskonna omanikust, mänedžerist Vincent Lavenue’st. Kui ta 1992. aastal tiimiga alustas, oli tal vanust 35. Tänaseks päevaks on 31 aastat juurde tiksunud. Kaua ta veel jaksab? Selline järjepidevus on rattamaailmas väga haruldane, kus üks mees veab kõrgel tasemel meeskonda kolm kümnendit jutti.

Meenutame eriti meeldejäävaid ja magusaid võite, uurime, kuidas Kirsipuu jäi üldse Lavenue’le silma ja kui roosiline nende läbisaamine oli, pajatame tiimikaaslastest, kellest mõned on olnud supertalendid. Mida tähendab võidusurve ja võidukohustus, eriti olukorras, kus mängus on suured palganumbrid, kuidas ootustega toime tulla, räägime valikutest, kas karjääri hiilgeaegadel muutuda müügimeheks või mitte.

Saate keskele mahub ka Shimano rubriik, kus sedapuhku on teemaks elektrijalgrataste jõuline pealetung. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Populaarsed

Hiljutised