68. Gleb Karpenko elukool Hispaanias: klubi mänedžer ütles, kui toasooja napib, siis tema peres…

JAGA:


Podcast „Jalgrattapalavik“ rõõmustab kuulajaid uue episoodiga. Seekordseks külaliseks on Gleb Karpenko, kes tuli mõne nädala eest Eesti koondisega Balti Keti velotuuri meeskondlikuks võitjaks. Gleb andis töömehena edusse märkimisväärse panuse.

Narvast pärit võidusõitja tänavune hooaeg on pehmelt öeldes olnud üks korralik seiklus. Ta on Hispaanias kuulunud kahe erineva amatöörklubi ridadesse, võistelnud Eesti koondisega Euroopa meistrivõistlustel ja Balti Keti velotuuril ning tiirutanud omal käel Belgias. Mida kõike on viimased kümme kuud pakkunud! Värvikaid lugusid jagub saatesse päris mitu.

Vanust hetkel 20 ja seni eelkõige silma paistnud hea temposõitjana. 2017. aasta juulis võitis eraldistardis Euroopa noorte olümpiapäevadelt pronksmedali, astudes sellega Tanel Kangerti saabastesse, kes suutis sama 2003. aastal. Juuniorina tuli Euroopa meistrivõistlustel eraldistardis viiendaks, medalist jäi lahutama paarkümmend sekundit. Tulnud korra ka Eesti täiskasvanute meistriks, seda 2020. aastal ja ikka eraldistardis.

Teist põlve võidusõitja, isa Sergei Karpenko tuli trekisõidus mitmel korral Eesti meistriks 1980. aastate teises pooles. Räägime, kuidas Gleb rattaspordi juurde jõudis ning millised võiks olla tuleviku perspektiivid. Roosa mannat kusagilt ei paista, pigem on küsimus, kuidas „ellu“ jääda ja rattaspordis jätkata. Head kuulamist!

Veel

Jalgrattapalavik
Jalgrattapalavik
Uus jalgrattateemaline podcast. Kas keegi tunneb kedagi, kellele ei meeldi jalgrattaga sõita? Ei pea kiiresti, võib niisama kulgeda. Lasite mõtte peast läbi? Ei sähvata ju, et keegi oleks karjuvalt vastu. Pigem ikka meeldib... Oleme puhtal kujul rattariik. Isegi peaminister on Ratas. Kuhu edasi? Seda me arutamegi. Kord nädalas. Podcasti veab Ivar Jurtšenko.

Populaarsed

Hiljutised