243. osa: Gregor Arbet meenutab, kuidas Jüri Ratas Riias koondisele raskel hetkel õla alla pani

JAGA:


Kui Eesti korvpallikoondis valmistub EMiks, oleks patt mitte pühkida tolmukihti maha Õhtulehe korvpallist rääkival taskuhäälingul „Viies veerandaeg“. Ja mis oleks parem viis comeback’iks kui kutsuda saatesse külla eelmise EMi üks kangelastest ehk Gregor Arbet isiklikult.

Alustuseks paari sõnaga Arbetist endast, kes otsustas hiljuti TalTechi spordiklubist lahkuda. Ja siis meenutuste juurde: mida tegi Tiit Soku juhendatav kossukoondis täpselt seitse aasta tagasi, kui oli EMini veel paar nädalat jäänud? Mida arvab Arbet sellest, et koondisest tehti toona filmi ja enne EMi tuli osaleda erinevatel avalikel üritustel, mida Andres Sõber kutsus lausa „hobuste väljanäituseks“?

Riiga saabudes olid ootused suured, aga esimesena saadi nähvakas Tšehhi koondiselt ja päev hiljem Belgialt. Fännid vilistasid koondise välja ja pahandus oli suur. Arbet meenutab, kuidas enne Ukraina-mängu tuli abi väljaspoolt ehk appi tõttas toonane korvpalliliidu president Jüri Ratas. Järgnes võit Ukraina üle (Arbetilt 26 punkti!), ülinapp ja valus kaotus Leedult ning otsustav mäng Läti vastu. Algus oli paljutõotav, lõpp läks aga kahjuks ära ja edasipääs jäigi unistuseks.

Lõpetuseks rääkisime Arbetiga praegusest korvpallikoondisest ja vaatasime ette tulevasele EMile.

Head kuulamist!

Veel

Viies veerandaeg
Viies veerandaeg
Viies veerandaeg on Õhtulehe sporditoimetuse korvpallisaade, kus saatejuht Andres Sõber kutsub igal reedel stuudiosse külla inimese, kel kossumäng südamelähedane. Mõnikord harvem juhtub aga nii, et mikrofoni taha satub keegi, kes on palli vaid näpuotsaga puutunud. Üks on kindel – üllatusi jagub igasse saatesse!

Hiljutised