233. osa: Janari Jõesaar: lõin USAs mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes

JAGA:


Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis saatejuhil Andres Sõbral külas 26aastane Eesti koondislane Janari Jõesaar, kes liitub tänavu Hispaania kõrgliigaklubi Manresaga.

Jõesaar meenutas, et jalgpalli ja võrkpalli juurest jõudis korvpallisaali Kobe Bryanti tõttu. „Tema oli niiöelda iidol,“ meenutab ta varalahkunud legendi. Noorena jõudiski Jõesaar oma eeskuju kodumaale ehk Ameerika Ühendriikidesse.

Miks ei tulnud USA ülikoolides ikkagi kõvemat läbilööki, uurib Sõber. „Arvan, et lõin mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes. Keskendusin liiga palju korvpallile. Tagantjärele tarkus on see, et pidanuks ikka kooli ära lõpetama. Korvpalli koha pealt sain tegelikult hästi hakkama, kuid õpingute osas kahetsen, et ma ei keskendunud piisavalt palju. See on mu elu suurim kahetsus,“ pajatab Jõesaar.

Miks põlesid maha sillad Rapla korvpalliklubiga? Kuidas sattus Jõesaar Sõbra käe alla Rakvere Tarvasse? Sõber võrdleb Jõesaare võimeid legendaarse Jaak Salumetsaga, kuid uurib, kas nooremal mehel jääb puudu tahtmisest?

Läbi lahatakse ka aastad Tartus, Kalev/Cramos, Tenerifel ja koondises. Hüva kuulamist!

Veel

Viies veerandaeg
Viies veerandaeg
Viies veerandaeg on Õhtulehe sporditoimetuse korvpallisaade, kus saatejuht Andres Sõber kutsub igal reedel stuudiosse külla inimese, kel kossumäng südamelähedane. Mõnikord harvem juhtub aga nii, et mikrofoni taha satub keegi, kes on palli vaid näpuotsaga puutunud. Üks on kindel – üllatusi jagub igasse saatesse!

Populaarsed

Hiljutised