#49: PCR laustestimine ei ole kooskõlas teaduseetikaga (külas Andres Assuküll)

JAGA:

PCR-testimine on teema, kuhu kogu koroonakriisi koer on maetud. Nagu ütles hiljuti Austria tervise- ja toiduohutuse ameti juhataja: “Ilma PCR-testideta poleks keegi pandeemiat märganud!” Telegrami seekordses Podcastis on külas biokeemik Andres Assuküll, MSc, kes on küll tänaseks igapäevaselt teaduse tegemisest loobunud, ent kelle erialaseks abimeheks biokeemikuna oli just PCR tehnoloogia. 

 

Polümeraasi ahelreaktsioon ehk PCR meetod (lühend ingliskeelsest vastest polymerase chain reaction) on enamuse jaoks meist saanud tuttavaks just tänu koroonale ning sel teemal on peetud maha tuliseid vaidluseid üle maailma.

Saates uurisime Assuküllilt, kuidas PCR töötab, kas praegu kasutusel olev meetod on üldse teaduslik (näiteks, kas testitulemustele tehakse ka veakontroll), kas PCR-testimine on vahend koroonakriisi lahendamiseks või hoopis kunstlikult üleval hoidmiseks ja palju muud.

Andres Assuküll on pikaaegse laboritöö kogemusega biokeemik, kes kuulub ka Tsiviilallianssi ekspertkogusse. Loodame, et tema eeskuju julgustab ka teisi Eesti teadlasi sõna võtma.

 

Täispikk saade vaadatav/kuulatav MINU TELEGRAMI tellijatele:

www.telegram.ee/eesti/telegrami-podcast-49-pcr-laustestimine-ei-ole-kooskolas-teaduseetikaga-kulas-andres-assukull

Veel

Telegrami Podcast
Telegrami Podcasthttps://www.telegram.ee/podcast
Konspirituaalses meelelahutussaates jutustavad Telegrami asutajad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas päevakajalistel teemadel, seda muidugi tsensuurivabalt.

Populaarsed

Hiljutised