Omaniku praktiline abiline maja energiatarbimise ja sisekliima reguleerimiseks

JAGA:


Eesti on hoonete energiatõhususe tõstmiseks suurepäraselt ette valmistunud, sest kasutusel on targad arvestid, mis edastavad infot automaatselt reaalajas ja suures mahus. Nüüd on võimalik hoone reaalajas energiatõhususe ja sisekliima auditi abil saavutada kokkuhoid ja kliimaeesmärgid korraga!

FinEst Targa Linna Tippkeskuse esimesed suured pilootprojektid lõpetavad oma teadus- ja arendustegevusi linnades ning on valmis esitlema nutikaid laiemale kasutusele loodud lahendusi. Teaduse ja ettevõtluse koostöös valmivast hoonete digiauditi lahendusest rääkisid TalTechi kommunikatsioonijuhile Sulev Ollile partnerid Martin Thalfeldt, TalTechi hoonete tehnosüsteemide abiprofessor ning hoonete sisekliima ja veetehnika õppekava programmijuht ja ettevõtete Thinnect ja Thinfacility juht Jürgo Preden. Abstraktse IT-tehnoloogia tükid leidsid tõhusas koostöös kodu hoonete jälgimise ja nutika juhtimise lahenduses.

Mis on hoone kohese energiamärgise määraja? Kes seda vajab? Kui oluline teenus on kinnisvaraomanikule – ja tulevasele ostjale – hoone digitaalne audit?
Kas sama lahendusega saab energiatõhusust ja sisekliimat ka juhtida?
Kuidas saan teada oma hoone energiabilansi, sh kuhu kaob üldelekter? Kes aitab optimeerida ja tarbimist nutikalt juhtida?
Kes on esimesed digiauditi kliendid? Kes võiks olla järgmised?
Kui kiiresti saab pärast DigiAuditi alusel muudatuste tegemist tulemusi näha?
Kuhu siin asetuvad maailmapäästmine ja kokkuhoid? Kui kallis DigiAudit on?
DigiAuditi kasutajad ei ole spetsialistid, kas nad saavad aru, mida süsteem neile ütleb?
Mida saan ülikoolis õppida, et ise omada teadmisi-oskusi sisekliima ja energiatõhususe vallas ning vilistlasena sissetuleku pärast mitte muretseda?
Millised teadmised või info peab oma (hallatava) hoone kohta olemas olema, kui hoone omanik või haldur tahaks Thinfacility abil digiauditit korraldada?
Mis oli teaduse ja ettevõtluse koostöös keerulist?
Mis roll oli Targa Linna Tippkeskusel kogu projekti juures?

Kui teemad kõnetasid, saad:
uurida DigiAuditi kohta täpsemalt www.finestcentre.eu/digiaudit-est,
saada infot kõigi demoprojektide kohta Tarkade Linnade Demopäeval taltech.ee/sundmused/targa-linna-demop%C3%A4ev, 
võtta ühendust DigiAuditi teenusepakkujaga Thinfacility thinfacility.com/
või saada hoonete sisekliima ja veetehnika eksperdiks TalTechis õppides taltech.ee/sisseastuja/bakalaureuseoppe-erialad/hoonete-sisekliima-ja-veetehnika!

Veel

TalTech podcast
TalTech podcasthttps://www.taltech.ee
Paljude jaoks on käes küsimuste, valikute ja otsuste aeg. Kuhu ülikooli Sa edasi lähed? Mida õppima? Tallinna Tehnikaülikooli podcastide seeria aitab Sul otsustada ja nii mõnelegi suurele küsimusele vastuse leida.

Populaarsed

Hiljutised