Mille pinnalt arvamus, et VEF ei oska kossu mängida? Tuleval hooajal Tallinnas Euroliiga klubi?

JAGA:


Teie ees on korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ esimene episood, kus Janar Talts astub viiekümnendaid. Nüüdsest on kõik teisiti. Enam ei ole ühtegi verisulis noormeest stuudios niisama kaasa noogutamas, vaid kõik kolm – Gert Kullamäe, Ivar Jurtšenko ja Talts oskavad elukogemuse pinnalt sõna sekka öelda.

Saate sissejuhatuseks mõistagi õnnitlused ja laulud. Aga erandkorras, kuna sõda ju endiselt kestab… Selgub, et Kullamäe on kunagine poistekoori mees ja jääb segases, miks ta üldse korvpalli juurde sattus.
Esimese teemana tuleb jutuks PAF Eesti – Läti liiga finaalneliku turniir ja sellele eelnenud veerandfinaalid. Tartu Ülikool/Maks&Moorits on pronksiga ülimalt rahul. Raskustega astuti läbi veerandfinaalist, esimest korda Final Fouril, olude sunnil hõrendatud koosseisuga ja ikkagi medalil. Kõigele lisaks alistati pronksimängus kodune suurrivaal BC Kalev/Cramo, mis julgustab vastu rinda tagudes ütlema, et Tartu on hetkel Eesti kõige kõvem korvpalliklubi. Või ikkagi Viimsi/Sportland on kõige kõvem, kes oli veerandfinaalis lähedal liiga võitja BC Prometey kukutamisele?

Loomulikult ei jää puudutamata Kalev/Cramo vintsutused ja häving.
Häving just Prantsusmaa euromängu mängu vaates, sest see, et Eesti – Läti liiga finaalturniir saab nende jaoks olema ülimalt keeruline, oli selge juba ammu. Mängugraafik, reisid, ka ilma sekeldusteta, jätavad jälje. Kui keegi veel ei tea, siis Cramos mängivad normaalsed inimesed, mitte superkangelased mõnest multifilmist.
Kusjuures ka spordimeedias ja ülekannetes räägiti arusaamatul kombel superkangelastest ning sellest, et Riia VEF ei ole liiga tõsine vastane. Halloo, tuleme ikkagi maa peale tagasi!

Põhjalikult lahatakse saates veel Euroliigat ja NBA-d, põigatakse USA üliõpilaskorvpalli ning Eesti madalamate liigade juurde.
Saate küsimus puudutab Eesti meistriliiga veerandfinaale ja kõlab nii: „Mitmes veerandfinaalpaaris võidab seeria nõrgema asetusega meeskond?“ Vastuseks piisab numbrist, võimalikud variandid on – 0, 1, 2, 3, 4. Vastused, nagu ikka, aadressile [email protected], vastata on aega 16. aprillini.
Klassikalist PAF auhinnamängu võitjat me sel korral välja ei selgitanud, vaid auhind läks sümpaatia põhjal, loosita, Markko Lehtmele. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.
Küsisime, mida Kristjan Kangur Eesti – Läti liiga põhiturniiri viimases mängus kohtunik Ranno Konksile ütles, et kohtunik reageeris kahe tehnilisega. Humoorikaid ja vähem humoorikaid pakkumisi laekus 30 ringis. Tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda ja oma versiooni juhtunust meile saatsid.
Saatest saab teada nii Markko pakutud versiooni kui ka üsna täpse versiooni juhtunust. Head vaatamist ja kuulamist!

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised