Kullamäe vajab juuksevärvi, Tartul uus peatreener sihikul, kas korvpalliliit reageerib üle?

JAGA:


Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on väljas uue episoodiga, mis ei ole võib-olla nii lõbus kui tavaliselt. Stuudios ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.

Üdini tõsiseid teemasid on päris mitmeid. Räägime lahkunud Eesti korvpallitähest Jaak Lipsost, NBA tähe Ja Moranti püstoliga ööklubis vehkimisest, Ukraina sõjast ja sellega seoses Eesti korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu avaldusest mitte minna mängima olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri. Juhul kui Venemaa koondis lubatakse turniirile.

PAF Eesti-Läti korvpalliliiga arutelude juures peatume seekord pikemalt mängul TalTech/Optibet – Pärnu Sadam. Selgub, et Kullamäe teeb plaane, mis ükski ei toimi. Uurime lähemalt.
Tartu Ülikool/Maks&Moorits meeskonna spordidirektor saab häid soovitusi peatreeneri valikuks. Janar Talts puikleb küll vastu, aga põhjenduste laviinis lisanduvad veel mõned head valikud. Tundub, et Tartus läheb põnevaks.
Räägime Viimsi/Sportlandi viimase hetke tugevdusest ja Eesti meistrivõistluste unelmate veerandfinaalpaarist Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas.
Kalev/Cramo osas on jututeemaks FIBA Europe Cupi play-off Saksamaa klubi Bambergiga. Käesoleval hooajal on eurosarjas suudetud võita mitu nii-öelda ellujäämismängu ja see võiks anda lootusi ka veerandfinaali korduskohtumiseks.

Euroliigas on põhiturniiri lõpuni vaid kuus vooru. Tabeliseis on intrigeeriv ja vähemalt hetkel meile rõõmu valmistav. Baskonia seisab 6. kohal ehk on play-off meeskondade hulgas. Ent üks võit või kaotus võib muuta palju.
Kullamäe tuleb ootamatult välja ulmelise ettepanekuga ning ennustab Euroliiga võitjat. Tundub, et Talts ja Jurtšenko saavad järjekordselt tasuta märjukest.

Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis fortuuna tahtel Jarmo Aas. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.
Eelmisel korral küsisime: „Kas Eesti meeste korvpallikoondise uueks peatoetajaks sai ennustusportaal PAF?“ Õige vastus oli „Ei“ ja õigeid vastuseid laekus 42. Koondise peatoetajaks sai Fenix Casino.
Käesoleva saate küsimus puudutab USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniiri, kuhu kvalifitseerus 64 meeskonda ja naiskonda. Küsime meeste turniiri kohta: „Kas Arizona ülikool, kus mängivad Kerr Kriisa ja Henri Veesaar, jõuab Final Fouri?“
Vastuseid ootame kuni kevade alguseni ehk 20. märtsi õhtuni.
Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised