Kullamäe lahkab võidukat seeriat, Euroliiga kaklus ja õpetussõnad Eesti maadlejatele

JAGA:


Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade klubi võtab kokku aprillikuu teise poole korvpallisündmused. Stuudios tavapärane kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.

Saate esimene pool kuulub puhtalt PAF Eesti meistriliiga veerandfinaalide lahkamisele. Tähelepanu saavad kõik paarid, esmajoones muidugi vastasseis Rapla-Pärnu, kus seeria läks maksimaalselt pikaks, viienda mänguni.
Vähesed teavad, et seeria esimene mäng tekitas telgitagustes päris palju kõneainet. Pärnu kaotas selle kohtumise suurest eduseisust. Võidu korral võinuks seeria lõppeda juba kolme mänguga. Vähemalt teoreetiliselt. Delikaatseid momente jagus veel ja mõistagi nendest ka räägime.

Tartu ja Keila vastasseisus pakkus halenaljaka vaatepildi esimene mäng, kus Keila mehed jooksid väljakul ringi suvaliste soojendussärkidega. Kas see on okei, liigal mingisugused reeglid ikkagi on? Keila liider Matej Radunic seerias kaasa ei teinud ja see jättis oma jälje. Saatejuhid kiidavad Keila peatreenerit, kes sõnas Eesti Päevalehele antud intervjuus, et tal hakkavad silmad avanema ja tuleb teadmine, mis korvpallis päriselt toimub… parem hilja kui mitte kunagi.
Kalev/Cramo pani selgelt paika Tallinna Kalev/Audentese. Küsimusi tekitab seeria viimane mäng, kus Kalev/Audentes jäi 38 punkti peale. Huvitav, mis tunne oli peatreeneril Rauno Pehkal?
Viimsi/Sportlandi ja TalTech/Optibeti seeriast lootsid saatejuhid enamat, aga läks Viimsile kuivalt 3:0. Kas TalTechi peatreeneritöö on Alar Varraku talendi raiskamine Mis eesmärk meeskonnal üldse on?

Tähelepanu saavad ka Eesti madalamad liigad, erinevad eurosarjad, eestlastega seotud liikumised ja uudised.
Vähe pikemad jutud tulevad Euroliiga ja NBA play-off’idest. Kuum teema on mõistagi Madridi Reali ning Belgradi Partizani mängijate kaklus. NBA väljakutelt tunnustame soomlast Lauri Markkaneni ja Los Angeles Lakersit.

Podcasti peatoetaja PAF-i auhinnamängu võitis sel korral loosi tahtel Kaarel Maripuu. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.
Eelmisel korral küsisime: „Mitmes Eesti meistriliiga veerandfinaalpaaris võidab seeria nõrgema asetusega meeskond?“ Õige vastus oli „1“ ja õigeid vastuseid laekus 15. Kõige enam pakuti varianti „0“, ent sellega püünele ei pääsenud.
Käesoleva saate küsimus puudutab NBA-d. Värskelt tuli uudis, et Kevin Durant sõlmis Nike’iga eluaegse lepingu. Temast sai kolmas NBA korvpallur, kes sarnase diili teinud. Kes on enne Duranti sõlminud Nike’iga sarnase lepingu? Tahame teada kahte nime. Lööge julgelt auhinnamängus kaasa ning pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised