Kõik kaalul! Millise lähenemisega tagab Eesti koondis pääsme EM-ile? Ohukohad, optimist ja pessimist

JAGA:


Podcasti “Pihtas Põhjas” toimekas kollektiiv tervitab sõbrapäeval kõiki korvpallisõpru. Ees ootab ülitähtis nädal, kus Eesti rahvusmeeskonnal on kaalul väga palju. Kas tagatakse pääs EM-finaalturniirile või tuleb jääda vesise suuga kõrvalt vaatama. No, kuidagi ei tahaks…

Stuudios läheb arutelu käigus päris tuliseks, aga kokkuvõttes on kõik ühisel meelel, et pääse Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ühel või teisel moel näppude vahele jääb. Kuidas siis muidu? Meie peamine rivaal Põhja-Makedoonia läheb eelinfo põhjal Permi parimas rivistuses, aga koroona ajastul võib ootamatuid tagasilööke tulla igalt poolt. Kõigil, ka meil. Mis on Eesti koondise trumbid ja mis on ohukohad? Millise filosoofilise lähenemisega peaks koondis mullile vastu minema, kui viie päeva jooksul tuleb pidada kolm mängu, neist tähtsaim eeldatavalt viimasena.

Saates lahatakse põhjalikult ka BC Kalev/Cramo kolmemängulist Venemaa turneed, kus kotti pandi suurklubi Moskva CSKA, aga kaotati kahel korral Permi Parmale. Kuidas saab nii olla? Ühtlasi arutame, mis ettekujutustes elab CSKA president Andrei Vatutin, kes pärast kaotust Kalev/Cramole võttis vaevaks kurta, et 25-30 miljoni euroga ei saa piisavalt sügava koosseisuga meeskonda?
Eks saates visatakse selle üle ka nalja: “Mehed, kas siis 30 miljoniga ei saa 20 head mängijat?” Kiirelt vastuseks: “Muidugi ei saa! Nalja teed või?” Ja sealt hakkas kerima…

Tunnustame LaMelo Balli ja arutleme laiemalt teemal, kas noori korvpallureid kasvatades tuleks neile anda ohjeldamatu vabadus. Tee väljakul, mis tahad. Täpselt nii, nagu Ball on saanud teha, ja täna on ta NBA-s peamine kandidaat aasta uustulnuka tiitlile.

Stuudios, nagu ikka – Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised