Kohtunik, kes vilistab hobi korras, võib süüdimatult eksida, Pärnus tegutseb „Lammutaja Ralf“

JAGA:


Podcast „Pihtas põhjas“ arutleb detsembrikuu esimeses saates nii maistest kui ka ebamaistest asjadest. Vaatluse all on päris mitu kriitilisemat teemat, mis puudutab näiteks kohtunike tegevust PAF Eesti-Läti liigas, mängugraafikute tegemist ja noorte korvpalli. Stuudios, nagu ikka, kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko.

Olgu alustuseks ära öeldud, et nüüdsest on „Pihtas põhjas“ podcast taaskord kuulatav ka Soundcloudi keskkonnast. Kasutage võimalust! Tõsi pilti sealt ei näe, nii et maksimaalse elamuse saamiseks tuleb Delfi portaalist vähemalt osaliselt saade ikkagi üle vaadata.

Aga saatest. Esmalt paralleelmaailmatest.
Kui Tartul Ülikool/Maks&Mooritsal on portfell võitudest pungil ja tundub, et võiduseeria ei katkegi (kui siis kevade hakul pauguga), siis Pärnu Sadam üritab kõigest väest ebaõnne müsteeriumist pääseda ja mõne harva võidu tabelisse kirjutada. Viimasel ajal on just Tartu olnud risti jalus ees, kolme nädala jooksul on tartlastele alla jäädud kolm korda.
Viimane lahing lõppes teisel lisaajal, peale mida nägi Pärnu peatreener Kullamäe unes Robert Valget. Mis põhjustel, selgub värvika arutelu käigus.
Sama mäng viis korvpallitargad ka kohtunike tegevuse arutelu juurde. Järeldused võivad tunduda mõnele kibedad ja ebaõiglased, aga mõelge sügavuti järele… Kui Kullamäe peaks väljaütlemiste eest trahvi saama, on maailma karjuvat ebaõiglust täis.

Tähelepanu ja juttu jagus saates veel Euroliigale, NBA-le, ebameeldivale kogemusele Eesti noorte korvpallis, Kalev/Cramo võimalustele FIBA Europe Cupi vahegrupis, eelseisvale Eesti karikavõistluste finaalturniirile ja asendamatule FIBA peasekretärile Andreas Zagklisele, kellega pikendati töölepingut aastani 2031. Ulme!

Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Holger Tamm. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mis tiimiga oli Los Angeles Lakers hädas 2002. aasta NBA play-off’i poolfinaalis, enne meistriks tulekut?“ Õige vastus – Sacramento Kings. Õigeid vastuseid laekus 28. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid.
Seekordne PAF-i auhinnamängu küsimus tuleb korvpalli supertalendi, „tulnukaks“ titulleeritava Victor Wembanyama kohta. 2019. aasta augustis tegi Wembanyama Prantsusmaa noortekoondisega kaasa U16 Euroopa meistrivõistlustel, kohtudes muuhulgas ka Eestiga. Küsime: „Mitu viskeblokeeringut tegi toona 218 cm pikkune mängumees turniiri jooksul ühes mängus keskmiselt?“
Kes vaatab või kuulab podcasti, saab mõned head vihjed juurde. Lööge julgelt mängus kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile [email protected].

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised