Koduse turniiri taustal: kas Toijalat tasub kiita, kes luges mängu kõige paremini, mis saab edasi?

JAGA:


Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade kollektiiv koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko tegi kiire koosoleku, et lahata 2024. aasta Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniiri sündmusi. Eesti koondise peatreener Jukka Toijala tõmbas otsustaval mängupäeval kaardipakist jokkeri ning meeskond on juba teel turniiri teise faasi toimumispaika, Poolas Gliwices. Tšarterlennuga FIBA kulul.

Eesti võitis selg vastu seina olukorras Israeli 67:65 ja pääses teisena jätkama. Koju sõidavad Tšehhi ja Põhja-Makedoonia. Pole kahtlustki, et edasipääs tähendab Eesti koondisele kordaminekut ning tunnustust väärivad nii mängijad kui ka treenerid. Samuti toetajad ja saali tulnud fännid, kohtumises Israeliga oli Tondiraba hallis võrratu atmosfäär.
Võtame üksipulgi ette päris mitmed mängijad ning toome esile kõige eredamalt silma jäänud detailid. Kui suureks jokkeriks võib pidada Hugo Toomi mängu toomist ja seda hetkel, kui Eesti oli 3. veerandil selges mõõnas, kaotusseisus 38:48? Mida arvata Henri Drelli kaitsetööst, Mihkel Kirvese võitluslikkusest, Joonas Riismaa vigade parandamise oskusest? Mis pärsib Kristian Kullamäe tiibu, kas kapteni kohustused on psühholoogiliselt päris suur koorem?
Eesti järgmiseks vastaseks on 18. augustil Poola. Eelmiste Euroopa meistrivõistluste neljas meeskond. Kaotada pole midagi. Pea Tallinna turniirist puhtaks ning julgelt mängule peale. Tuleb, mis tuleb.

Veel tulevad saates arutluse alla:
* Eesti klubide vastased eurosarjade kvalifikatsioonis, pluss tõsiasi, et Pärnu korraldab FIBA Europe Cupi eelringimänge. Alagrupp tundub olevat soodne, põhiturniirile pääs on täiesti reaalne. Kalev/Cramo läheb FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri kohta püüdma Türgi kuurorti Antalyasse;
* Eesti klubide seis Põhja-Euroopa korvpalliliigas ehk ENBL-is. Tartu Ülikool/Maks&Moorits osaleb liigas kolmandat aastat järjest, TalTech ja BC Kalev/Cramo on kuulu järgi osalemisest loobunud. Nende asemel üritab jalga ukse vahale saada Keila. Juba õige pea saab näha ja kuulda, kas see läheb neil ka õnneks;
* Eesti U16 noormehed lõpetasid Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri kuuenda kohaga. Läti, Leedu ja Soome eakaaslased säilitasid koha A-divisjonis;
* Naismithi korvpalli kuulsuste halli võeti teiste hulgas uute liikmetena vastu Dirk Nowitzki, Pau Gasol, Tony Parker, Dwyane Wade, Gregg Popovich. Kõnekad tänukõned ja kulda väärt elutõed. YouTube’is ja sotsiaalmeedias leitavad, soovitame vaadata ja kuulata. Elame veel!

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Populaarsed

Hiljutised