Eesti meistriliiga tuliseim play-off paar, Kalev/Cramo saatus eurosarjas ja erakordne küsimusmäng

JAGA:


Korvpalliteemasid käsitlevas podcastis „Pihtas põhjas“ peeti märtsikuu teine koosolek, stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Lisaks Delfile ja Delfi Tasku keskkonnale saab tarkade klubi juttu kuulata Spotifyst, Apple podcastist ning Soundcloudist.

Alustuseks hekseldati läbi PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri lõpp ning alanud play-off seeriate esimesed vastasseisud. Kas ainus küsimus on selles, kes saab edasi paarist Tartu Ülikool/Maks&Moorits – Ventspils või pärast avamängu pole sealgi enam mingit küsimust?
Põhiturniiri valguses pakkusid kõik saatejuhid välja ühe või kaks mängijat, keda esile tõsta. Ühtlasi selgus tõde Keila meeskonna kohta… kes neid mänge seal ikkagi võitudeni veab?
Päris põhjalikult võeti ette ka Eesti meistriliiga veerandfinaalpaarid. Kolme võiduni kestvate seeriate alguseni on veel mitu nädalat aega, ent põnevust annab juba praegu korralikult juurde kruvida. Kullamäe selgitab mahlakas võtmes, miks saab kõige intrigeerivamaks paariks Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam.

BC Kalev/Cramo eurosarja edu lahates jõutakse tõdemuseni, et see võib olla harukordne võimalus FIBA Europe Cup kinni panna. Järgmisel vastasel Cholet Basketil on mängujuhi vigastuse tõttu keeruline seis ning viimased kohtumised koduliigas on neile kujunenud väga raskeks.
Ühtlasi vaatame juba tulevikku. Kas Kalev/Cramo koosseisu on järgmiseks hooajaks paigal hoida suhteliselt võimatu ning mis uksed võib eurosarja edu avada Heiko Rannulale? Nii et ikkagi Bambergisse? Spekuleeritakse mõnuga.

Pikemalt peatutakse veel USA üliõpilasliigal ja Kerr Kriisa ülikooli vahetusel, Euroliigal, NBA-l ning G-liigas hooaja lõpetanud Henri Drell saab kuldaväärt soovituse.

Podcasti peatoetaja PAF-i auhinnamängu võitis loosi tahtel Rauno Laisaar. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.
Eelmisel korral küsisime: „Kas Arizona ülikool, kus mängivad Kerr Kriisa ja Henri Veesaar, jõuab NCAA finaalturniiril Final Fouri?“ Õige vastus oli „Ei“ ja õigeid vastuseid laekus 39. Arizona kaotas kohe märtsihulluse esimeses ringis Princetoni ülikoolile 55:59.
Käesoleva saate küsimus ei olegi nagu küsimus, vaid hoopis rännak fantaasiamaailma. Kristjan Kangur sai PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimases mängus Kalev/Cramoga eemaldamise, kohtunik Ranno Konksilt kaks kiiret tehnilist viga umbes 10 sekundi jooksul. Küsime, mida Kangur teie arvates kohtunikule ütles, et kohtunik reageeris kahe tehnilisega. Saatejuhtidele kõige enam sümpatiseerinud vastus saab auhinna. Seekord loosirattasse midagi ei lähe.
Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].

Veel

Pihtas põhjas
Pihtas põhjas
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt väga populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline, üks kuulsam ja targem kui teine. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii loodetavasti varasuveni välja.

Hiljutised