Suure slämmi debüüdi teinud Oliver Ojakäär: see on kogu aeg väikest viisi unistus olnud

JAGA:


18-aastane võima servi ja eeskäega Oliver Ojakäär on astumas kindlal sammul meeste tennise poole. Viimast aastat juunioride turniire mängival tartlasel jääb värskelt selja taha noorte suure slämmi debüüt Australian Openil, kus ta jõudis kolmandasse ringi. „Matšpalli“ podcastis käis Ojakäär koos oma treeneri, samuti noore mängumehe, 24-aastase Kenneth Raismaga.

„Slämmil osalemine on alati väikest viisi unistus olnud,“ tunnistas maailma juunioride edetabelis 39. kohta hoidev Ojakäär. „Kui Tennis Europe turniirid läbi saavad, hakkavad kõik rääkima, et järgmine suur samm noortel ongi slämm. Hakkad vaikselt edetabelis tõusma ja kasvama ning lõpuks kuidagi oledki ise ka seal…“

„Ma ei arvanud, et see nii suur ja hästi tehtud on. Kõik on nii läbi mõeldud. Kõige parem koht, kus ma kunagi turniiri mänginud olen,“ kirjeldas ta suure slämmi õhustikku.

Noorte turniir Australian Openil algas põhiturniiri teisel nädalal. Meeste matše Ojakäär ja Raisma vaatama ei sattunud, kuid riietusruumid on kõigile ühised ning vahetult kohtutud sai nii mõnegi tippmängijaga. Kellega täpsemalt, kuuleb juba saatest!

Muu hulgas selgus saatest, et Eesti tenniseliit mõtleb ATP Challenger turniiri korraldamise peale, kus Ojakäärule ja veel mõnele teisele Eesti mängijale terendaks võimalus saada vabapääse.

Saatest kuuleb ka, kuidas Ojakäärust üldse sai tennisemängija, miks ja millal otsustati tiimi kaasata Wimbledoni noorteturniiri paarismängu võitja Raisma, milline on noore mängija ja noore treeneri omavaheline keemia trennides, kuidas ära tunda hetke, kui treener oma õpilase järgmisele juhendajale üle peaks andma ning kuidas on meie peategelase meeskonnas organiseeritud ülejäänud taustsüsteem.

„Matšpalli“ saate meiliaadress on [email protected], saatejuhid Gunnar Leheste ja Riho Kallus.

Veel

Matšpall
Matšpall
“Matšpall” käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.

Populaarsed

Hiljutised