Eesti tennise koolitusjuht: lapsevanemad võiks akadeemiatele kulutatava raha anda oma treenerile

JAGA:


“Olen seda ka Eestis lapsevanematele öelnud… Tippakadeemiad küsivalt sult nädala eest 2000-2500 eurot. Kui sul on see raha võtta, anna see pigem oma treenerile ja sa saad kaks korda paremad treeningud siin kohapeal,” rääkis “Matšpalli” podcastis lapsevanemate dilemmadest Eesti Tennise Liidu koolitusjuht Aleksander Jürgens.

Tennisepodcast “Matšpall” räägib esimese sügiskuu viimases saates tennise treeneritest ja Eesti tennise järelkasvust. Saatest käivad läbi nimed, mis tenniseringkondades on huulil kui Eesti tennise suured tulevikulootused. Räägime, milline mentaliteet pärsib Eesti noormängijate arengut, kuidas aetakse tenniseasja mujal Euroopas ning mida saaksime meie teha veel paremini. Kiitust jagame ka, sest Eesti tipptennis on viimastel kümnenditel elanud ikka väga häid aegu ning pole näha, et see lähiajal välja hakkaks surema.

Samuti räägime sellest, kas noormängija tuleks edu saavutamiseks kahtlemata välisakadeemiasse suunata või on võimalik tippu pürgida ka siin, Eestis.

“Väga palju on illusiooni, et kui ma sõidan Mouratoglou akadeemiasse, tuleb Patrick isiklikult, lükkab korvi väljakule ja hakkab minuga tegelema. Ei. Tõenäosusega näed sa Patricku pilti ainult seina peal,” jätkas Jürgens juba juhtlõigus alustatud teemat.

“Jah, seal on grupid väiksemad, aga treener võib olla lihtsalt naaberlinnast mingi tüüp, kes on kunagi tennist mänginud. Absoluutselt on seal ka väga häid treenereid, aga on ka tunduvalt hullemaid treenereid, kui neid, kes on sul siin, oma kodus. Ärme unusta, et selle akadeemia jaoks oled sa lihtsalt üks suvaline inimene, kes uksest sisse astus. Siin, oma kodus, oled sa oma treeneri jaoks oma. Kuni teatud vanuse ja tasemeni saab Eestis palju paremat teenust.”

Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus. “Matšpalli” podcasti meiliaadress on [email protected].

Saates paremini orienteerumiseks anname seekord kuulajatele ka teemade kaupa suunaviited:

01:00 Kuidas tennisepisik Jürgensi kehasse sattus ja kuidas ta jõudis tenniseliitu?
05:57 Mis on Eesti tennise põhiprobleem koolitusjuhi positsioonilt?
12:31 Kui palju on Eestis tennisetreenereid ja kui palju neid oli 15 aastat tagasi?
14:45 Treenerite kogukond kipub vananema. Kus on noored? Miks on laste treenimisest ahvatlevam hakata eratreeneriks?
16:50 Jürgensi reisid teistesse tenniseriikidesse ja töö ITF-i noortetiimidega
18:50 13-aastane Kiira Paškov – kas meie järgmine tulevikulootus?
25:21 Kas ja millisest tenniseriigist peaks Eesti eeskuju võtma?
30:35 Milline on Eesti tennise süsteem, meie alaliidu põhimõtted?
34:00 Eesti tennisehallide karmid väljakuhinnad. Kuidas odavamalt läbi ajada?
40:50 Tšehhi näitel: parimad mängijad treenivad ühes keskuses koos. Miks meil omaette nokitsetakse? Kas Eestis on ainest tenniseakadeemia loomiseks?
50:45 WTA Tallinn Open tekitas Eestis tennisebuumi. Kas uutele õpilastele treenereid jagub?
55:56 Kas minna Mark Lajali kombel välisakadeemiasse või pusida kodus oma treeneriga – kumb toob tõenäolisemalt edu?

Veel

Matšpall
Matšpall
“Matšpall” käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.

Hiljutised