Mida uut öelda rekordeid purustava Djokovici kohta? Intervjuu tartlasest slämmivõitjaga

JAGA:


“Matšpalli” podcast võtab aasta viimase suure slämmi tenniseturniiri, kus jagus rõõmu ka Eesti tennisesõpradele, kokku neljaliikmelises koosseisus. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Riho Kallusega on liitunud New Yorgis kohapeal viibinud Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint ja tennisekommentaator Michel Lehtmets.

18-aastasest Oliver Ojakäärust sai läbi aegade neljas Eesti tennisist, kes noorte suurel slämmil üksik- või paarismängus võidukarika pea kohale tõstnud. Väike trofee küll, aga piisavalt tähendusrikas. Kuulame üheskoos intervjuud Ojakääru ja tema treeneri Kenneth Raismaga, kel endal auhinnakapis 2016. aasta Wimbledoni noorteturniiri paarismängu trofee.

Novak Djokovic jätkab rekordite purustamist ja paneb tenniseeksperdid üle maailma küsima: mida uut selle “masina” kohta veel öelda on? Nuputame meiegi ja arutleme, kas see võit erines millegi poolest tema eelmistest slämmivõitudest ja miks ikkagi uus põlvkond – mõne üksiku erandiga – talle vastu ei saa.

Naiste turniiril lõi platsi puhtaks täna avaldatud maailma edetabelis kolmandaks tõusnud 19-aastane Cori Gauff. Finaalis kaotajaks jäänud Arina Sabalenka ei lahkunud samuti tühjade kätega. Lisaks kopsakale auhinnarahale jäi talle lohutusauhinnaks ka maailma esireketi koht, mille pidi loovutama New Yorgis Jelena Ostapenko otsa komistanud Iga Swiatek. Küsime, kui pikalt võiks Sabalenka troonil püsida ja kas järgmine naiste tennise valitseja ei istu mitte hetkel kolmandal positsioonil.

Kuulame ka Allar Hindi vahetuid muljeid Kaia Kanepi turniirist, mis lõppes teises ringis kolmesetise kaotusega hiinlannale Qinwen Zhengile.

Saate meiliaadress [email protected] ootab kuulajate tagasisidet, ettepanekuid ja küsimusi.

Head kuulamist!

Veel

Matšpall
Matšpall
“Matšpall” käsitleb Eesti tennisesõpru köitvaid teemasid, hekseldab põhjalikult läbi meie tippmängijate esitused rahvusvahelisel ja ka kodusel areenil, avab taustu ning toob mikrofoni ette tenniseelu põnevamad persoonid, kelle mõtted ja tegemised ka laiemale publikule huvi võiksid pakkuda.

Hiljutised