124. Euroopa Parlament saatis liiklust puudutava heitmekvootide reformi tagasi

JAGA:


Seekordses saates räägime alustuseks jälle kiirelt ära teemad, millest üle ega ümber ei saa: kütus ja maksud. Kui nende formaalsustega ühel pool, saab edasi liikuda uudiste juurde.

Euroopa Parlamendist saadeti tagasi Fit for 55 kliimapaketi maanteeliiklust puudutava emissioonikaubanduse osa; Elon Musk kohtub seoses Twitteri omandamise plaaniga lähiajal kõigi firma töötajatega; USA suurimate eksportööride hulka on aga jõudnud üks ootamatu autofirma.

Räägime pisut ka ajaloost. Hiljuti tähistati Tallinna ühistranspordi sajandat juubelit, kuid tegelikult on meie linnatransport veelgi vanem! Indrek teeb väikse ülevaate.

Räägime ka uutest ideeautodest, sealhulgas Cuprast ja Polestarist. Viimasel, paraku, on samaaegselt ette näidata nii uus tulija kui ka esimene kadunuke.

Nädala proovisõiduauto oli Ford Mustang Mach-E, nädala automõte aga on seotud süsinikkeraamiliste piduritega – Veli väidab, et need sobivad vaid poosetamiseks ja jutuaineks, aga mitte rajale. Miks see nii on?

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist!

Veel

Istmesoojendus
Istmesoojendus
Autoajakirjanik Ylle Tampere ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis “Istmesoojendus” luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

Hiljutised