130. Mitmed uued algatused tulevad autodega liiklejaid kimbutama

JAGA:


Sellenädalase saate põhiteemadeks ehk nädala automõttetuseks on erinevad planeeritud algatused, mille eesmärgiks paistab olevat autoliikluse järk-järguline välja suretamine – piirkiiruste vähendamine, keskmise kiiruse mõõtmise lõigud ning loomulikult ka furoori tekitanud madalheitmetsooni rajamise mõte Tallinna kesklinna. Kusjuures osa plaanist oleks ka vanemate kui 20-aastaste autode sissesõidu keelamine või maksustamine.

Paistab, et järgmistel valimistel hiilgamiseks sobivad lauale mistahes mõtted, ükskõik kui rumalad, kulukad või väheefektiivsed. Kesklinna uue üldplaneeringu eskiis valmib 2023. aasta kevadel, seega selgus saabub peagi.

Muid uudiseid on samuti jagunud: eelmises saates kritiseerisime Olerexi kampaaniat ning nüüd on kodumaine kütusemüüja kohustatud need reklaamid ka maha võtma. Kuid mida pole, on klientide käest vabandust palumine – enda õigustamine ja klientide tembeldamine jätkub.

Vahepeal on nime muutnud üks kodumaine elektriautode laadimislahendusi pakkunud firma, kuid hinnad on konkurentidega võrreldes väga soolased. Indrekule jäi aga silma üks harukordselt positiivne liikleja, kelle tõttu sai alguse uus rubriik – nädala liikleja.

Juttu tuleb ka juulikuu automüügist, mis on viimase 3 aasta lõikes langenud katastroofiliselt madalale tasemele. Populaarsemate autode osas aga üllatusi pole ning tabelit troonib jätkuvalt Toyota.

Räägime ka Volkswagenist, täpsemalt Golfist. Kuigi legendaarse mudeli kadumisest on räägitud varemgi, saabub Golfi saatuse osas selgus 12 kuu pärast. Vahepeal on aga Porsche napsanud Teslalt tagasi ühe toreda rekordi.

Nädala proovisõiduauto oli Dacia Jogger, millega Indrek lõpuks ka pikemalt tutvuda sai. Mida arvata turu soodsaimast mahturist? Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist!

Veel

Istmesoojendus
Istmesoojendus
Autoajakirjanik Ylle Tampere ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis “Istmesoojendus” luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

Populaarsed

Hiljutised