132. Soovitusi poliitikutele: millised ostutoetused Eestis mõistlikud oleksid?

JAGA:


Tallinna tramm jõudis sel nädalal üpris auväärsesse vanusesse – aga Läti on selles osas meist veelgi tublim. Teistest transpordiviisidest rääkides aga on renditõukside pakkujad hindasid tõstnud – ja mitte vähe.

Kütusest – posti otsas suhteliselt pikalt valitsenud stabiilsus on kõikuma löönud, diisel hüppas üles ja gaas alla. Miks?

USA-s võeti vastu kaks väga olulist otsust. Üks neist on inflatsiooni vähendamise eelnõu ehk IRA, mis sisaldab päris palju autotööstust puudutavat ning keskendub kohaliku majanduse turgutamisele. Samal ajal on California osariigis otsustatud, et 2035. aastast keelustatakse uued sisepõlemismootoriga autod.

See viibki meid nädala põhiteemani ehk meie soovitusteni poliitikutele – valimised on ju tulekul ja poliitikud häälte otsinguil! Räägime siis autoomanike perspektiivist. Kas ja kuidas võiks uute autode ostmist toetada? Milliste sõidukite ostmist peaks toetama? Mis sellest kasu oleks?

Räägime ka Tšiili ehk maailma suuruselt teise liitiumitootja uuest põhiseadusest, mis kohalikku kaevandustööstust mõjutab. Euroopa turule aga tuleb juba selle aasta jooksul maailma suurim elektrisõidukite tootja. Kes ja mis autodega?

Sel nädalal proovisõiduautot pole, kuid Veli käis vaatamas värske kolmanda põlvkonna Range Rover Sporti esmaesitlust. Mis masinaga on tegu ja millal see meie turule jõuab? Saatejuhid on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist!

Veel

Istmesoojendus
Istmesoojendus
Autoajakirjanik Ylle Tampere ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis “Istmesoojendus” luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

Populaarsed

Hiljutised