120. Lätis on kasutatud autode hinnatõus mitu korda väiksem kui Eestis

JAGA:


Päevakajalisi autouudiseid: kuupäev kukkus ja naastrehvidega enam sõita ei või; kütusehind on jälle tõusnud, aga miks? Eestis lansseeriti uus teenus – numbrimärgipõhine automaattankimine, mida Veli ka kaks korda proovinud on.

Nädala börsiuudis tuleb jälle Elon Muskilt ja puudutab suurimat laenu, mis kunagi eraisikule antud; Tesla majandustulemused on hoolimata üleilmsest jamast positiivsed; Elon aga on välja käinud veel mõned lubadused, mille vettpidavuses on alust vähemasti ajalises perspektiivis kahelda.

Juttu tuleb ka autospordist, ühest põnevast ideeautost, Indreku lõppenud autoliisingust ja üha kerkivatest kasutatud autode hindadest, mille osas Eesti on jätkuvalt Euroopa esirinnas. Huvitaval kombel aga on Läti hinnatõus umbes 2,5 korda väiksem kui Eestis…

Nädala proovisõiduauto oli Renault Megane E-Tech elektriauto, mida Indrek Poolas proovimas käis. Nädala automõte käib aga rehvide ja soovitatud rehvirõhu kohta – kuidas suhtuda soovitustesse lüüa rehvidesse korralik ülerõhk, et vähem kütust kulutada?

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Head kuulamist!

Veel

Istmesoojendus
Istmesoojendus
Autoajakirjanik Ylle Tampere ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis “Istmesoojendus” luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

Hiljutised