#58: Vestleme joogaõpetaja Reelika Rohtmaaga (Shakti)

JAGA:

Viiekümne kaheksas imeline külaline on
Reelika Rohtmaa ehk Shakti.

“Minu nimi on Reelika, ka võid mind kutsuda Shaktiks. Shakti nimi kingiti mulle joogaõpetajate koolitusel Indias. “Shakti” tähendab sanskriti keeli kosmilist energiat ja väge. Minu joogateekond sai alguse 2006. aasta kevadel Londonis. 2007. aasta veebruaris osalesin rahvusvaheliselt joogaõpetajate koolituselt Indias Vrindavanis. Koolitus täitis kõiki minu ootusi ja rohkemgi veel – joogaõpetus oli elumuutev, India võlus mind oma kirevuses ja mitmekesisuses, koolituse õpetajad olid meeletult inspireerivad, lisaks kohtasin palju uusi sõpru.

Pärast koolitust olin Londonis tagasi ja hakkasin kätt proovima joogaõpetajana. Võtsin asja käsile põhjalikult ja otsustasin kolida joogakeskusesse, et olla joogateadmistele veelgi lähemal. Joogakeskuses elasin kokku peaaegu kaks aastat.

2009. aasta suve hakul tulin tagasi Eestisse ja alustasin Tartus jooga õpetamisega. Aastast 2012 annan joogatunde Tallinnas. Olen korraldanud joogalaagreid, juhendanud joogapäevi, taimetoidu õpitubasid ja meditatsioonikoolitusi. Lisaks joogatundide juhendamisele meeldib mulle väga ka mantralaulmine – aeg-ajalt viin läbi mantraõhtuid, kus laulan sanskritikeelseid pühasid laule harmooniumi saatel.

2013. aastal avanes mul võimalus avada Tartu Joogakeskus, mis oli minu kauaaegne unistus. 2014. aasta juulis läbisin Prantsusmaal Orleansis kuuajase edasijõudnud õpetajate koolituse. 2016. aasta maikuus osalesin “Preganancy and yoga” koolitusel Londoni Šivananda jooga keskuses. Juhendan joogatunde ka lastele ja beebiootajatele. Siiamaani õpetan joogat edasi nii Tartu kui Tallinna joogasõpradele ja naudin seda väga! Olen ka õnnelik kahe väikese lapse ema.

Minu tegemiste kohta saab rohkem teada kodulehelt www.shaktijooga.com

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Hiljutised