#64: Vestleme joogaõpetaja Marina Potjomkinaga

JAGA:

Kuuekümne neljas imeline külaline on Marina Potjomkina.

“Alustasin oma vaimset teed 90ndate alguses ravipraktikatega, huviga idamaade filosoofia vastu. Olin üsna sportlik, kuid füüsiline tegevus (tegelesin tantsimisega, kaljuronimisega, purjelauasõiduga) ja vaimsus eksisteeris kahes paralleelses reaalsuses. 2007. aastal plaanisin oma esimest reisi Indiasse ja otsustasin visata pilgu joogale (kuigi see tundus eemalt vaadates väga igav). Kui ma oma esimest tundi külastasin, siis mõistsin, et seal on midagi enamat, see polegi lihtsalt venitus!!! Sellest hetkest alates pole ma kunagi lõpetanud õppimist, oma teadmiste ja kogemuste täiendamist. Lahkusin oma “tavalisest töökohast” ja avasin oma Shakti jooga stuudio.

Arvan, et olin esimene (või esimeste seas), kes joogateraapiat professionaalsel tasemel õppis ja õpetas. Olen külastanud töötubasid ja õpetajaid üle maailma: Indiast Londonini. Ma tean, et paljud traditsioonilised joogakoolid ei suhtu hästi neisse, kes liiguvad erinevate tundide vahel ringi ega pea kinni ühest õpetajast või traditsioonist.

Minu uudishimulik meel otsis vastuseid ja ausalt öeldes olen saanud kasu igast traditsioonist, millega olen kokku puutunud: traditsiooniline hatha, Ashtanga vinyasa, Ayengar, Universal jooga ja paljud teised stiilid. See oli nagu keerulise pusle kokkupanek.

Minu jaoks on jooga ilus ja väga tõhus teadmiste ja praktikate süsteem, mis aitab mul hoida keha tervena, vaimu stabiilsena ja areneda kasvatades tarkust.”

Lisainfo: www.facebook.com/shaktiyogatallinn

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised