#63: Vestleme joogaõpetaja Agnessa Jakobsoniga

JAGA:

Kuuekümne kolmas imeline külaline on Agnessa Jakobson.

“Liikumisega tutvusin juba väga varakult alustades iluvõimlemisega. Hiljem viis mu elutee mind kokku võistlustantsuga ja peale pikki eluaastaid leidsin end lõpetamas Eesti Tantsuagentuuri. Edaspidi lihvisin oma tantsuoskusi hoopis Hambugis, On Stage tantsukooli kuulsate treenerite käe all kuni astusin juhuslikult yin jooga tunni uksest sisse. Olles juba varem pikki aastaid tegelenud nii kundalini, power, vinyasa kui ka Iyeangar joogaga, leidsin justnimelt yin joogas selle midagi, mille jurée ma pidama jäin.

Olin antud joogastiilist niivõrd vaimustuses: poosi alustades tundsin aja jätkudes kuidas vajusin niivõrd sügavasse venitusse, mida poleks oma kehalt oodanudki ja tund aega teadlikult iseendale pühendumist võitiski mu südame. Pealegi leidsin kombinatsiooni, peale tantsutrenni tund aega suuremaid lihasgruppe venitades ja iseendasse süüvimist, enda kui tantsija jaoks ideaalse olevat.

Aja möödudes soovisin mitte ainult külastada trenne, sellest jäi juba väheks, vaid janunesin hoopis sügavate teadmiste järele, mis viiski mind saatuse tahtel yin jooga õpetaja koolitusele.

Andsin oma esimesed tunnid On Stage i tantsukoolis ja läksin jälle suurde maailmas rändama kuni otsustasin ühe pikema vahepeatuse kodumaal teha.

Your life is the path, so enjoy everything of it!”

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised