#38: Vestleme joogaõpetaja Aale-Triinu Sonniga

JAGA:

Kolmekümne kaheksas imeline külaline on Aale-Triinu Sonn.

Ta on kriya hatha jooga õpetaja alates aastast 2005 ja viimased 10 aastat sellest omaloodud joogastuudio Studio108 liikmena ja ka tiimijuhina.

Joogahuvi algas üsna varases lapsepõlves 2-aastaselt! Ja esimene kord teadlikult lootosasendit proovida sai mugavaks tunnistatud 6-aastaselt. Terve noorusaja sai katsetatud erinevaid idamaiseid distsipliine alates Tai-Ji’st ja suubudes lõpuks kriya jooga ning õpetaja Ingvar Villido teadlikkuse praktilise kasutamise õpetuse juurde. Täpse nimetusega Babaji Kriya Yoga pühendused ja selle autentse klassikalise liini hatha-jooga õpetaja kutse omandas Aale-Triinu 2004. aastal alustades ja jätkates järgnevate aastate jooksul Kanada keskuse õpetajatelt M. Govindan’ilt ja D. Ahlund’ilt. Täiendkoolituste osas peab ta oma üheks oluliseks õpetajaks veel ka joogameistrit ja osteopaati Laurier-Pierre Desardins’i.
Kuid ülikoolis omandatud elukutse on Aale-Triinul hoopis arhitekt! Peale magistrigraadi oma erialal jõudis Aale-Triinu töötada sisekujundajana ja vabakutselise ajakirjanikuna ca 15 aastat, kuid loobus sellest kõigest lõpuks jooga kasuks, andes sisekujundusalast nõu vahel harva sõpradele.

“Lihtsalt jooga on minu südame ala. Ja pidev enesetäiendamine tervise- ja ka funktsionaalse anatoomia teemadel on minu jaoks tohutult haarav ja praktiline,” tõdeb Aale-Triinu.

Oma joogatundidesse põimib ta sisse ka joogateraapiat ja tööd teadlikkusega.
Praegune aeg pole tegusat naist oma erialal puhkama pannud ja online tunnid toimuvad mitu korda nädalas. Tõsi küll enamus neist on hoopis tulevastele ja värsketele emadele suunatud! Sest kõige viimane omandatud eriala on Aale-Triinul doula-elukutse ehk ametliku definitsiooni järgi pere- ja sünnitoetaja.

Rohkem infot siin: studio108.ee.

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Hiljutised