Ei tahaks teie päeva rikkuda… Aga me peame rääkima (5G) kiirgusest

JAGA:



ÜKS OMAMOODI VALIMINE: USKUDA VÕI MITTE?…
Mida rohkem olen uurinud, seda rohkem jõuab pärale see, et olen jõudnud teemani, mis võib olla tänase maailma kõige olulisem. (Ja seda enam, et võrreldes teiste keskkonnateemadega on seda naeruvääristatud.)
KIIRGUSOHUTUS.
Räägin siin klipis Astrid Vaiksaarega: inimesega, kes töötas (irooniline küll) Microsofti korporatsiooni, selle organisatsiooni arendamise heaks kümme aastat. Elas Londonis ja Itaalias, lendas kõrge lennuga, mitmel pool ikka rüperaal kaasas. Blokeeris kiirguse juttu, kuni andis (nagu enamik meist, eks…), kuni see talle sisse sõitis.
Ja nüüd tegeleb ta teavitustööga. Ning iseenda ja laste kaitsmisega.
Ta rääkis mulle väljaspool mikrofoni pärast ka seda, et üks Pirital elav inimene soovis teda palgata projektijuhiks, konkreetse missiooniga: ta kodu juurde pandud võimas mast sealt ruttu minema saada. Kiirguse eest tuleb end kaitsta, kiiremini liigutada end, kiiremini liigutada infot ja olla aus teaduse rahastamise ja skeemitamise teemade osas. Võimatu? Kui see on võimatu, siis lähebki nii, nagu kultuuriuurijad on öeldnud: ülikõrgele tasemele jõudev tsivilisatsioon asub enesetapufaasi.
Mul ei ole hetkel aega otsida siis juurde linke (teen seda õhtupoole veel), panen vaid ühe, eestikeelse: www.kiirgusinfo.ee/
NB LISASIN LINGID, VT MU BLOGISSE epp-petrone.ee/2019/03/03/ei-tahaks-teie-paeva-rikkuda/
Arvestage, et seda infot kogutakse vabatahtlikult, peale makstes, ja telekommunikatsioonifirmadel on eelarveread, millega neid teemasid diskrediteerida. Nii on mulle räägitud. Kus on tõde? Lugege, uurige, otsustage ise. Inglise keeles on väga palju materjali.
Ja olen tõsiselt häiritud sellest, miks on see teema niimoodi marginaliseeritud. Ja miks ma ise ka pole seda varem tõsisemalt võtnud.
Kuidas me oleme selle enda ümber lasknud ja ise vabatahtlikult aina juurde ostes, panustades, ja arvates, et keegi kusagil kontrollib?
Teen täna Astridiga uue klipi, kus anname ka ülevaate kiirgustaseme kodusest mõõtmisest ja vahenditest-nippidest, kuidas oma nn nutihügieeni parandada.
Foto Astrid Vaiksaarest: Maanus Masing, Saarte Hääl.

Veel

Epp Petrone podcast
Epp Petrone podcast
Kirjanik Epp Petrone podcast.

Populaarsed

Hiljutised