Nagu kaks tilka vett – kas tõesti? Räägime eesti ja soome suhtluskultuurist

JAGA:


Kas sullegi tundub, et soomlasega vaidlemisest ei tule enamasti midagi välja ning oma jutule vahele rääkida ta ei lase? Ehk oled kuulnud, et põhjanaabrites tekitab hämmeldust eestlaste viis lõpetada vestlused ootamatult ja pikema ettevalmistuseta? Eestlaste ja soomlaste sarnasusse pimesi uskuda ei maksa, asja lähemalt uurides leiab meie suhtluskultuuris ka mitmeid erinevusi. Vestlusringis on inimesed, kes valdavad naabrite keelt ja tunnevad naaberrahva kultuuri.

Arutelu juht: Anu Laitila (Soome Instituudi juhataja)
Osalejad: Erkki Bahovski (Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja), Krista Kiuru (Soome poliitik ja endine haridusminister), Kristi Raik (Eesti Välispoliitika Instituudi direktor) ja Janne Saarikivi (Helsingi Ülikooli professor)

Arutelu on salvestatud 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised