Millist rolli omavad kogukonnas siseturvalisuse vabatahtlikud kriiside lahendamisel?

JAGA:


Arutelus osalejad: Joanna Lennard (Eesti Abipolitseinike Kogu tegevjuht), Marek Väljari (Eesti Naabrivalve tegevjuht), Meelis Välimäe (Päästeliidu nõukogu liige), Eimar Veldre (pikaaegne siseturvalisuse poliitika kujundaja ning endine omavalitsusjuht). Arutelujuht: Rasmus Kagge

Arutelu korraldaja: Päästeliit, Eesti Naabrivalve, Eesti Abipolitseinike Kogu, Siseministeerium

Eestis on koos Päästeliidu, Eesti Naabrivalve ning Eesti Abipolitseinike Koguga kokku tuhandeid koolitatud ja kvalifitseeritud inimesi, kes suudaksid kriiside ja õnnetuste korral oma abikäe anda. Need on inimesed, kes vabatahtlikult on õppinud, kuidas oma kogukonda keerulisematel aegadel saaksid toetada ning hoida enda kodukohta turvalisena. Nad paiknevad üle Eesti ning saaksid kohalikul tasandil organiseerida ning toetada kriiside ja õnnetuste korral vajaliku abi sinna, kus seda vaja on. Täna on ühiskonnas elanikkonnakaitse üha olulisemaks muutunud. Need inimesed on oluline osa elanikkonnakaitse toimimisel, sest nad on kõige oskuslikumad jõud kohalikul tasandil kriiside ületamisel. Nende oskusi ja teadmisi on võimalik rakendada igal ajal ja nad on igal ajal selleks ka ise valmis. Praegune olukord näitab, et siseturvalisuse vabatahtlikud ei tea, kuidas nad saaksid oma oskusi kriisides välja pakkuda ning ühtlasi on puudulik koordineeritus siseturvalisuse vabatahtlike vahel, kuidas need inimesed organiseeritult ja efektiivselt rakendatud saavad vajaduse korral.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised