29.12.21 Kasvukursil: Võileiva-nõukogust pole kellelgi kasu

JAGA:


Ettevõtte nõukogu luues tehakse tihtipeake üks levinud viga, mida nimetatakse võileiva efektiks. Selleks on olukord, kus firma omanik on ise juhatuses ja loodud nõukogu ei saa ise midagi otsustada, küll aga peab nõukogu otsuste eest vastutama, rääkis Baltimaade suurima investeerimisfirma BaltCap juhtivpartner Peeter Saks saates „Kasvukursil“.

Räägime saates sellest, kuidas nõukogu tegevusega ettevõtte väärtust kasvatada ja mida on nõukogu tööd planeerides oluline silmas pidada.

Juttu tuleb sellest, kuidas erineb nõukogu töö era- ja avalikus sektoris ning kuidas valida nõukogusse neid liikmeid, kes aitaks ettevõtet kasvatada. Arutleme kui palju peaks nõukogus liikmeid olema ja milline oleks jätkusuutlik tasustamise viis – kõlavad ka palganumbrid, mida nõukogu liikmed teenivad ühe koosoleku eest.
Räägime ka „hea palgaga soojal kohal istumise“ kuvandist ja külalised toovad näiteid, millal nõukogu loomine on olnud täiesti mõttetu. Tulemusliku nõukogu töö juhtimiseks ja mõõtmiseks jagatakse ka positiivseid näpunäiteid.
Külas on 3 praktikut: Baltimaade suurima investeerimisfirma BaltCap juhtivpartner Peeter Saks (paremal), Tallinna Ülikooli nõukogu esimees, Elmo Rendi nõukogu liige ja nõustamisfirma Aureus Capital partner Taavi Laur (vasakul) ning nõustamisbüroo Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper (keskel). Saadet juhib Gregor Alaküla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised