26.04.24 Soraineni sagedus: kuidas AI abil tervishoiu rahastuse kriis seljatada?

JAGA:


Just adum ehk tehisintellekt võiks Tervisekassa juhatuse esimehe Rain Laane sõnul aidata lahendada tervishoiu rahastuse kriisi.

„Meil on tervishoius järgmisel aastal suurusjärgus 150—200 miljonit puudu. Üks võimalus, kuidas seda päriselt lahendada ja raha säästa, on see, et adum tuleb patsiendiga arsti või õe iseseisva vastuvõtu kabinetti kaasa ning istub ja kuulab ning paneb selle kirja, mis räägitakse,“ ütles Laane.

Nii on võimalik säästa tervishoiutöötajate hinnalist aega, säästu tekiks sedakaudu 100 miljonit eurot, selgitab ta.

Aprillikuu „Soraineni sageduse“ saates räägitakse adumi ehk AI seostest tervishoiu ja meditsiiniteenustega. Saadet juhib Soraineni Eesti kontori juhtivpartner Kaupo Lepasepp. Saatekülalised on Tervisekassa juhatuse esimees Rain Laane ning Soraineni meditsiini ja tervishoiu valdkonna juht Lise-Lotte Lääne.

Juttu tuleb Tervisekassa automatiseerimise projektidest, nagu näiteks „doktor Google’iga“ konkureeriv rakendus, mis annaks asjakohaseid terviseandmetest teaduspõhiseid soovitusi. Räägime, mida adumi rakendamisel tähele panna ja kuidas seda ohutult kasutada, kui vabad käed adumile ikkagi anda, kus ulatab AI meditsiinis abikäe täna ja kus saaks seda kasutada tulevikus.

Fotol Rain Laane, Lise-Lotte Lääne ja Kaupo Lepasepp.
Foto autor: Andres Laanem.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised