23.05 Uus Maa Kinnisvarasaade: kahjumeid on sisse võtnud kõik

JAGA:


Kinnisvarasektoris lepingud jätkuvalt kehtivad ning suured arendajad broneeringute tühistamisi mainekahju tõttu lubada ei saa, kinnitavad Uus Maa eksperdid. Olukorra tõttu on kahjumeid pidanud vastu võtma aga kõik osapooled.
Uus Maa kinnisvarasaates selgitavad Uus Maa investeeringute nõustamise osakonna juht Danel Talpsepp ning Uus Maa ärikinnisvara büroo- ja kaubanduse osakonna juht Eduard Sorokin, et heitlikele aegade ning tormilise hinnatõusu tõttu esineb siiski sektoris poolte vahel hõõrumisi ning lepinguid vaadatakse üle. Küll saavad meeste kinnitusel kõik osapooled aru, et olukord on muutunud ning ollakse valmis teatud raskusi taluma ning kulude kerkimise arvelt ka ajutiste kahjuminumbritega.
Saatekülalised kinnitavad, et elukondliku kinnisvara arendamisega tegelevatel ettevõtetel läheb praegu pigem hästi, aga ainult ühel kindlal tingimusel. Koduostjate suurem risk seoses sõlmitud lepingute ülesütlemisega seostub Sorokini ja Talpsepa sõnul pigem väiksemate arendajatega.
Saates kõneleme selgitame veel, miks on ärikondlikus kinnisvaras praegu palju nii-öelda sahtliprojekte, kuidas sõlmitakse praegusel hetkel äripindade rendilepinguid ning millist tüüpi objekte otsivad investorid. Samuti küsime, kas üürimajade arendamine on turule tulnud et jääda ning peatume ka väikelinnades aktiviseerunud arendustegevustel.

Fotol on Eduard Sorokin, autoriks Raul Mee.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised