19.08.20 Sisuturundussaade: SupplierPlus parandab ettevõtete ligipääsu käibekapitalile

JAGA:


Tänases saates räägime SupplierPlusist, mis pakub “tagurpidi faktooringu” teenust.

Ettevõtte juht Uve Poom selgitab: “Teenuse illustreerimiseks võib tuua suure toidupoodide keti, kellel on sadu eri suuruses tarnijaid ning kelle arvete maksetähtaeg on keskmiselt 45 päeva. Näiteks käsitööjuustu tootev ettevõte Lõuna-Eestis, kelle jaoks on 45 päeva väga pikk aeg. Juustutootja ligipääs käibekapitali toodetele (faktooring, arvelduskrediit) on kallis või muul viisil piiratud ning omavahendid on kõik viimase piirini käiku lastud. Samas on antud jaeketil tugev krediidiprofiil ning kuivõrd krediidirisk taandub põhimõtteliselt jaeketile kui arve tasujale, siis võiks juustutootja oma arved maha müüa ostja võimaldatud tingimustel.

Kui kaubanduskett on valmis juurutama nn tarneahela rahastamise programmi, siis tekib juustutootjal võimalus oma arved rahaks teha ilma oma krediidilimiiti avamata ning seda igati konkurentsivõimelise tasu eest.”

Saadet juhib Hando Sinisalu.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised