03.11 Särtsakas Tulevik. Uus suund renoveerimisel: ehitusmehed kaovad tellingutelt

JAGA:


Kui tavaline kortermaja rekonstrueerimine tähendab tihti poole aastast perioodi, mil elanikel tuleb leppida kile all elamisega, siis tehaselise rekonstrueerimisega saab neid töid mõned kuud lühendada ning tellinguid püsti ei panda, märgivad KMT Prefabi ning Balti Vara Ehituse juhatuse liikmed Martin Talts ning Kristjan Soomets saates “Särtsakas tulevik”.

Siiski ei saa kõiki töid Soometsa sõnul standardiseerida ning leppida tuleb ka 10-14% võrra kallima hinnaga.

Samas on ilma tellinguteta teostatav rekonstrueerimine elanike jaoks Martin Taltsi sõnul tavalahendusega võrreldes oluliselt mugavam ning inimesed soovivad et “tellingutelt ei vaataks ehitusmees otse tuppa”.

Saates räägimegi kuidas hetkel käimas või ka mõnel juhul juba lõpetatud 19 kortermaja tehaseline rekonstrueerimine läheb ning millised on tehnilised ja tehnoloogilised lahendused.

Sääraste renoveerimiste eelarved ühe kortermaja kohta jäävad tavaliselt ühe ja kahe miljoni vahele, mida seni toetati kuni 50% ulatuses ning saates räägime ka, kuidas ühistute laenuvõime säärastele summadele vastu peab.

Fotol on Martin Talts ning selle autor Veiko Tõkman. Saatejuht on Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised