Vala välja! #37: Pakiveinide seast leiab üllatavalt head kraami

JAGA:


Pakiveinide maine pole siiani veel kuigi hea, ent ehk on aeg eelarvamused ümber vaadata? Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni (ESA) sommeljeed viisid läbi suure pakiveinide testi ja sel korral saamegi tutvustada pakiveinide ajalugu ja uurida, mis on parimad palad.

Kui kohtate väljendeid nagu Bag-in-box, lühendatult BIB, Cask Wine, Goon sack, siis viitavad need kõik ühele ja samale ehk veinidele, mis on pakendatud tavapärase pudeli asemel kotti ja siis karpi. Kui maailmas ulatub pakiveinide ajalugu ulatub pisut üle poole sajandi, siis Eestis on trend pead tõstnud alles viimasel kümnendil.

Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon võttis käsile ja proovis veinid läbi. Tulemusi tutvustab saates ESA president Kristjan Markii. Kellele saatest väheks jääb, saab tulemustega detailsemalt tutvuda ning lugeda, kuidas pakiveinidega kõige paremini toimetada, saab juba ESA kodulehel sommeljee.ee/13458/

Joogisaate “Vala välja!” stuudios olid Keiu ja Martin. Küsimuste ja ettepanekutega kirjutage meile aadressile [email protected]. Jälgige meie tegevusi ka sotsiaalmeedias – Facebookis ja Instagramis.

Veel

Vala Välja
Vala Välja
Delfi Tasku joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel-kolmel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”. Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude ja aastate jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

Hiljutised