143. SAADE | Parapsühholoog Albert Stepanjan õpetab sõltuvusest vabanema

JAGA:


Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on hüpnotisöör ja parapsühholoog Albert Stepanjan. Teemaks on sõltuvused.

Albert Stepanjani poole pöördutakse peamiselt erinevate sõltuvusprobleemidega – alkoholismi, narkomaania, hasartmängusõltuvuse, ülekaaluga. Inimene ei ole iseendaga rahul ja otsib kompensatsiooni tegevustest, mis kiiresti ning vaevavabalt rõõmu- ja rahulolutunnet tekitavad.

„Võtame näiteks ülekaalu – see võib olla pärilik, kuid enamasti on tingitud emotsioonidest,“ sõnab Stepanjan. „Ka alkoholismil on kaks vormi: üks on geneetiline – emalt-isalt. Need inimesed võivad olla mitu kuud joomata, aga kui joovad, siis kaks nädalat järjest. Ja teine on sõltuvus. Paljud naised võtavad üksindusest – hing valutab – õhtul klaasikese veini. Serotoniin tuleb ja hakkab kergem. Naise rakud harjuvad kiiresti rõõmuga, ühest klaasist saab varsti kaks klaasi ja siis terve pudel. Suhkur on samamoodi rõõm. Pidev magusaisu näitab, et organismis ei ole piisavalt rõõmuhormooni. Sööd magusat – oled rõõmus. Mitte inimene ei maiusta, tema emotsioonid maiustavad.“

Mingit võluvärki – maagiat ega posimist – pole, kinnitab parapsühholoog. Tervenemise võime on inimeses endas. Ehkki natuke muinasjuttu armastab tervendaja oma teraapiasse lisada.

Veel

Puuduta Mind
Puuduta Mind
Kas seda, mida me ei oska selgitada, pole olemas? “Puuduta mind” on särtsakas jutusaade, kus külaliseks alternatiivse maailmavaate ja tegevusväljaga inimesed, kes seda teemat avavad. Jutustame müstilisi lugusid, arutleme, viskame õhku küsimusi, ennustame ja spekuleerime, kuid ei paku lõplikku tõde.

Populaarsed

Hiljutised