MM #4| UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA

JAGA:


Muusika ja jalgpall. Ühtpidi kaks täiesti erinevat teemat, kuid midagi enam mõtlema hakata, seda rohkem leiab ühiseid jooni ja omavahelisi põimumisi on võimalik täheldada.

MM-i üheks lahutamatuks osaks on saanud ametlik tunnusmeloodia või -laul. Miks seda üldse vaja on ja mida see juurde annab?

Suurturniiridel kõlavad teosed jäävad vahel meelde ja vahel mitte. Mõnel aastal sünnib täielik hitt, aga suurem osa lugudest jääb elama oma elu. FIFA ei saa muusikaga eriti hästi hakkama, aga UEFA näeb kõvasti vaeva.

Oleme ausad, erinevate spordisündmuste jaoks kirjutatud muusika on tellimustöö. Kas muusikule on see sõimusõna või romantiline ettekujutus muusikakirjutamisest ja loomepuhangutest ongi jama?

Eesti koondise fännidel on laule küll ning meie enda muusikapärand on ka piisavalt kirev, et uut repertuaari ka tribüünile jõuaks. Pigem on mure selles, et 70% staadionist ei laula kaasa. Asi pole ju selles, et inimesed neid laule ei teaks?

Kas Tomi Rahula ise koondisele kaasa elades laulab?

Vaata ja kuula, mida kohtunikust muusik Soccernet.ee-le rääkis ning anna ise ka kommentaarides teada, milline on sinu arvates jalgpalli suurturniiride kõige meeldejäävaim tunnuslugu!

Foto: Scanpix/ REUTERS/Thomas Mukoya

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised