229. saade: Eesti jalgpall – vihata on lihtne, aga proovi armastada!

JAGA:


Soccernet.ee taskuhääling “Pikk ette (ja ise järele)” arutleb, miks Flora ja Levadia kaitse koduliigas nädalavahetusel ei pidanud. Naised said uue maailmameistri, aga draamat jagus. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Markus Jürgenson.

Jürgenson tuli seekord saatesse Eesti top 300 sekka kuuluva väravavahi kingitud pusaga. Kes, mis, miks, kuidas? Lisaks sai talle nädalavahetusel selgeks, et Tallinna Kalevi ja FC Flora kohtumise eel peetud show-mängus osalemine oli väga halb mõte!

Naiste jalgpall sai uue maailmameistri, kui Hispaania võttis finaalis Inglismaalt eelmise EM-i eest revanši. Mispärast on igasugune õiendamine Hispaania peatreeneri Jorge Vilda aadressil alates pühapäevast lubamatu? Tervikuna oli MM üks suur õnnestumine ja näitas, et tippklubide kasvava panuse toel liigutakse väga õiges suunas.

Flora üritas eelmisel nädalal Eesti klubide euroau päästa, aga ka kodus ei jäänud Rumeenia meistri vastu mitte midagi näppude vahele. Kas tampida Eesti klubid tänavuse vaieldamatult ebaõnnestunud hooaja eest maapõhja või leidub siiski ka tunnustamisväärset? Tutvustame elutõde, mis võiks emotsionaalsete pettumuste seedimisel veidi abiks olla.

Koduliigaski ei läinud Floral soovitud moel, sest Tallinna Kalevi vastu jäädi kiirelt vähemusse – kaitsetöö ABC-d puudutava kiiranalüüsi teeb siinkohal taas Jürgenson – ja lepiti viigiga. Levadia kaotas aga sootuks ning ka nende kaitsetegevus jättis Kuressaares kõvasti soovida.

Pärnu Vaprus rebis Nõmme Kaljult punkti käest, ehkki korraks tundus, et see pole tehtav. Mõndagi annab välja lugeda sellest, kuidas väravaid tähistati. Tammeka võttis aga Paides koguni kuus korda palli võrgust ja peab hakkama tõsiselt Harjut seirama, et mitte tabelis viimaseks kukkuda.

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised