222. saade: Raha näitab ära, mis oli publikurekordite tegelik väärtus

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa keskendub Premium liiga topeltvoorule. Kalju ja Paide said jälle vastu näppe, Vaprus ja Kalev jätkavad aga kõrget lendu. Kõige ees marsivad siiski paarisrakendina euromängude poole Flora ja Levadia. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Ilusa numbriga 222. saade teeb otsa lahti nädala suurmängude aruteluga. Flora-Levadia ja Paide-Kalju heitlused andsid tulemuseks kaks 0:0 viiki, aga kas ka järelduste osas on tegu nulliringiga või saame midagi põhjapanevat ikkagi öelda?

Tallinna derbil püstitati publikurekord, sest tribüünidele jõudis 3510 inimest. Pärnu Vaprus tõi kodumänguks Paidega aga tribüünile 2495 pealtvaatajat. Kas erisündmustega publikuarvu kasvatamine on patt? Kui palju tuleks piletiraha küsida – või peaks sellest äkki üldse loobuma, et iga hinna eest tooliread täis saada? Miks on oluline, et klubid suudaksid teenitud tähelepanu ka reaalseks teenistuseks ehk sissetulekuks pöörata? Kellest eeskuju võtta – Soomest või Kesk-Euroopast?

Nõmme Kalju kaotas jälle ja loobus mitmest mehest, kelle asendamine ähvardab osutuda keeruliseks, sest koosseis on kuivanud üpris õhukeseks. Kalev ja Vaprus jätkavad seega esineliku kursil. Kumb mängib sel teel suuremat rolli, kas füüsis või vaim?

Paide ei suuda samuti kuidagi väravaid lüüa, jäädes selle näitaja poolest selgelt tabeli tagumisse poolde. Kas võib paika pidada arvamus, et Narva Trans keskendub praegu eurosarjale ega pea samas jälitajate pärast üleliia muretsema?

Järgmine voor toob jälle kaasa tähtsaid kohtumisi, sest Paidele sõidab küll tabelijuht Flora, nende lähim jälitaja Levadia kohtub aga Kaljuga. Kummal on suurem võimalus soosikut üllatada, Paidel või Kaljul?

Lõpetuseks saab vastuse lugejaküsimus: millal jõuab Eesti koondis finaalturniirile? Õige vastus on kahtlemata, et millalgi tulevikus, aga millised tingimused peavad selleks täituma ja millised eeldused loob valiksarjade (järjekordselt) muudetud süsteem?

Saatekava:

00:00 Nädala suurmängud
08:00 Publikust
28:30 Esinelikusse trügijad
38:40 Paide ja tabeli lõpp
48:50 Uus voor tulekul
52:00 Millal saadab koondist edu?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised