150. saade: Farss Aafrikas. Kes on süüdi? Aafrika ise

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood keskendub maailma jalgpallis valitsevatele probleemidele. Aafrika on oma hädades aga ise süüdi ja peab peeglisse vaatama. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Saadet alustame kodumaiste jalgpallijuttudega. Vaatame otsa möödunud nädalal peetud treeningkohtumistele – mida neis näha sai? Räägime Paide täiendustest ja ründajavalikutest. Samuti Transi lubavatest arengutest Aleksei Eremenko käe all. Kas jõudude vahekord esineliku järel muutub?

Alates 27:42 suundume otsapidi välismaa lainele. Inglismaa on hädas koroona ja pidevate mängude edasilükkamistega. Kuidas tuleks praegusel ajal käituda? Mis saab Premium liigast koroona vaatevinklist? Milline on ebastabiilse graafiku mõju liiga mainele?

Alates 44:20 võtame ette Aafrika Rahvaste Karika, mis on mõjunud kohati farsina. Millised on probleemid ja kust need tulevad? Milline on Aafrika jalgpalli staatus maailma mõistes?

Saate lõputeemana alates 53:45 arutleme Hispaania näitel jalgpalli kommertsialiseerumisest ja ärakasutamisest poliitilise vahendina. Milline on superkarika roll vutis? Kuhu ja milliseks peaks jalgpall jääma, et säiliks mängu hing?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised