Mõttekoht, osa 38: Muusika on palsam inimese hingele. Aga muusikateraapia?

JAGA:


Muusikateraapiat on Eestis rakendatud üsna lühikest aega. Et väga paljud pole sellega kokku puutunud, ei osata teadvustada selle väge ja võimalusi.

„Maailmas on muusikateraapiat aga kasutatud aegade algusest saadik, alates sellest, kui šamaanid trumme lööma hakkasid, ja tegelikult enne sedagi,“ räägib Kaia lisades, et muusika mõjus inimesele ei ole mingit kahtlust. See hakkab mõjuma juba siis, kui inimene on tibatillukese lootena ema kõhus ning mõjub kuni selleni, kui meile antud viimased hingetõmbed.

Kas muusikateraapia kujutab endast muusika kuulamist, muusika mängimist, heliga mõjutamist, ühist laulmist või hoopis midagi muud, kes võiks muusikateraapiat kaaluda ning kuidas sellest inimesele abi on, tänasest saatest teada saabki.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised